Rekolekcje dla dzieci (5-7.03.2014)

W Środę Popielcową 5 marca rozpoczęliśmy w naszej parafii trzydniowe rekolekcje dla dzieci szkół podstawowych, prowadzone przez ks. Krzysztofa Kwiatkowskiego. Dzieci już pierwszego dnia postanowiły „wyjść” na pustynię wraz z ks. rekolekcjonistą w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „czy święci są wśród nas?”
W kolejnych dniach rekolekcji odkrywaliśmy, jak wygląda serce chrześcijanina. Słuchaliśmy Słowa Bożego, odkrywaliśmy również, jak Jezus leczy nasze serca, zranione przez grzech który rani nie tylko człowieka, ale również i Boga, niszczy wspólnotę Kościoła, pozbawia świętości.

Zrozumieliśmy że aby w codziennym życiu dawać świadectwo wiary w naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa, potrzeba być zawsze blisko Niego, m.in. prze modlitwę  i dobre uczestnictwo we Mszy św. To właśnie w czasie Eucharystii oddaliśmy Jezusowi swoje troski i radości, prosiliśmy by przychodził do naszych serc.
W programie rekolekcji był też przewidziany czas na nabożeństwo Drogi krzyżowej oraz sakrament pokuty, który nam pomógł doświadczyć, że zawsze jesteśmy kochani przez Jezusa, że Jego spojrzenie daje moc, by się zmienić. Jezus Chrystus jest najlepszym lekarzem który zawsze leczy MIŁOŚCIĄ i ma lekarstwo na nasze choroby serca. Nawet po wielkim grzechu, łaska będzie większa niż grzech. W czasie rekolekcji było dużo modlitwy, skupienia, ale było też bardzo dużo radości, którą „zarażał” nas ks. Krzysztof. Wyrazem tego były szczere uśmiechy na twarzach dzieci- to również pierwsze owoce rekolekcji.
Wiele osób włączyło się w dzieło rekolekcji, między innymi oprawę muzyczną zapewniła na wszystkich spotkaniach parafialna schola „Soli Deo”. Śpiewała jednak nie tylko schola: głośny, radosny i piękny śpiew wszystkich dzieci, to także ważny element tych rekolekcji.
Ufamy również że rekolekcje pozwoliły dzieciom w pełni wykorzystać czas na własny duchowy rozwój i umocnienie przyjaźni z Jezusem.