„Pozwól Mu”. Droga krzyżowa młodzieży 24.03.2023

24 marca 2023 młodzież poprowadziła sceniczną drogę krzyżową pt. „Pozwól Mu”. Z inicjatywy Parafialnego Forum Młodzieży scenariusz przygotowali Weronika Kurek, Michał Gogacz, p. Anna Kurek i ks. Krzysztof Kołtunowicz, który czuwał nad realizacją inscenizacji. Stacje Drogi Krzyżowej zostały wpisane w życie głównej bohaterki – Kasi, która zmaga się z młodzieżową depresją, osamotnieniem i hejtem ze strony rówieśników. Na jej drodze towarzyszy jej mama, przyjaciółka, psycholog, ksiądz, wychowawczyni. Ale najważniejsze, że Kasia odkrywa obecność Jezusa, który otwiera jej serce na Bożą Miłość. Większość aktorów to młodzież formująca się w grupach parafialnych ale również kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania. OBSADA: Kasia: Zosia Piasek Czarna postać: Rozalka Tomaszewska Mama: Maja Iwańska Zosia (przyjaciółka): Basia Olędzka Psycholog: Sara Lipiec Wychowawczyni: Ania Lindebna Nauczycielka 1: Natalia Bińkowska Nauczycielka 2: Lena Ciesielska Ksiądz: Mateusz Kościelniak Chłopak z telefonem 1: Maciej Rechmal Chłopak z telefonem 2: Stanisław Ciesielski Dziewczyna z telefonem: Ola Chołuj Maryja: Weronika Kurek Jezus: Albert Kobylarczyk Światła: Michał Gogacz Muzyka: Krystian Furga Koordynacja i promocja: Amelia Góralska Zdjęcia: Paweł Kieloch (fotograf z brodą).