Rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych

Wielkopostnie, a jednocześnie bardzo radośnie przeżywały dzieci ze szkół podstawowych swoje trzydniowe rekolekcje. Wielka w tym zasługa rekolekcjonisty, ks. Grzegorza Zielińskiego, który przybył do nas aż z Rzymu. Rekolekcjonista od razu zdobył znakomity kontakt z dziećmi, które chętnie i bardzo licznie przychodziły w tych dniach do kościoła.
Było dużo modlitwy, głośnego śpiewu i ciekawych rekolekcyjnych rozważań. Najpierw Msza św. z posypaniem głów popiołem – rozpoczęliśmy w ten sposób Wielki Post a zarazem czas rekolekcji. Po Mszy św. rekolekcyjna konferencja dla nauczycieli – chyba nikt z naszych Pedagogów nie żałował poświęconego na to spotkanie czasu. Po południu w środę popielcową swoje spotkanie miały jeszcze dzieci z klas II przygotowujące się do I Komunii św. W czwartek rekolekcyjne spotkania przed południem i popołudniowa Msza św. W piątek droga krzyżowa, spowiedź dla starszych dzieci i Msza św. na zakończenie rekolekcji, podczas której dzieci składały Panu Jezusowi swe dobre postanowienia oraz dziękowały Panu Bogu a także księdzu rekolekcjoniście za piękne rekolekcyjne dni. Dziękujemy Nauczycielom, Paniom Katechetkom i Rodzicom za zaangażowanie i pomoc dzieciom w dobrym przeżyciu tych dni.