Rekolekcje wielkopostne i droga krzyżowa ulicami osiedla 30.03.-2.04.2023

W tym roku do przeżycia największych świąt przygotowaliśmy się przez rekolekcje prowadzone przez ks. Karola Kowalczyka, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Rozważania rekolekcyjne, bardzo mocno osadzone w czytaniach biblijnych z liturgii poszczególnych dni, budziły w nas pragnienie bycia blisko Jezusa, także w cierpieniu, w naszych własnych krzyżowych drogach, ukazywały wiarę jako wierność i żywą relację z Jezusem, uczyły modlitwy pełnej zaufania Bogu, pokazywały ojcostwo i bezwarunkową miłość Boga, z której rodzi się dziecięca ufność i pokój serca. Szczególnym przeżyciem rekolekcyjnego czasu była droga krzyżowa ulicami osiedla (Idalińska, Długosza, Janiszpolska, Naruszewicza, Piękna, Kalinowa), w której mimo deszczowej aury, wzięło udział bardzo wielu naszych parafian. Rozważania prowadził ojciec Karol a krzyż do kolejnych stacji nieśli przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych. (Zdjęcia z drogi krzyżowej: Paweł Kieloch)