Relacja z pielgrzymki – dzień piąty (10.08)

Przed gościnną szkołą w Radoszycach, gdzie nasza grupa spędziła nocleg (nie musieliśmy się zatem martwić o namioty w czasie burzy) rozpoczęliśmy Mszą św. kolejny dzień. Przewodniczył jej i kazanie powiedział nasz przewodnik, ks. Paweł. Dzień pod znakiem gwałtownej zmiany pogody: z rekordowych upałów nagle zrobiło się zwyczajnie zimno. Dziś temperatura nie przekroczyła 16-18 stopni.
Rekolekcyjnym tematem dnia były sakramenty uzdrowienia, czyli pokuty i namaszczenia chorych. Konferencję poświęconą temu tematowi wygłosił ks. Łukasz Pyszczek, a po niej było jeszcze dużo pytań pielgrzymów i poruszonych kwestii dotyczących spowiedzi. Z bardzo dużą gościnnością i życzliwością spotkaliśmy się w Czerwonej Woli, gdzie zatrzymaliśmy się na obiad. Dzisiejszą koronkę do Bożego Miłosierdzia ofiarowaliśmy za prześladowanych chrześcijan: ciągle chyba zbyt mało dociera do nas fakt, że żyjemy w czasach największych prześladowań chrześcijan; co kilka minut ginie gdzieś na świecie chrześcijanin za wyznawaną wiarę. Jak co dzień bardzo dużo kartek z intencjami do modlitwy różańcowej. Nocleg w Świdnie k. Oleszna. Dzień zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim, który poprowadził ks. Łukasz Pyszczek.

Kleryk Karol służbami medycznymi
Wywiad w sanitariacie cz.2 – ks. Darek Laseczka