Relacja z pielgrzymki – dzień siódmy (12.08.)

Cel drogi naprawdę już bardzo blisko, przedostatni dzień pielgrzymowania. Jest już dziś trochę świętowania, bo przecież to 12 dzień miesiąca, a więc „imieniny” naszej dwunastki. Było więc „sto lat” dla grupy, ale także „sto lat” dla obchodzącej 18 urodziny Asi Jankowskiej z grupy muzycznej no i jeszcze Góra św. Anny, a więc życzenia dla wszystkich Ań. To wszystko w ciągu dnia, który rozpoczęliśmy jak zawsze Mszą św. (przewodniczenie i homilia ks. Łukasz Pyszczek). Tematem dnia był sakrament małżeństwa. Konferencję o małżeństwie wygłosił ks. Łukasz Pyszczek, wysłuchaliśmy też nagrania świadectwa małżonków. Za małżeństwa, zwłaszcza przeżywające kryzys, modliliśmy się w czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia. „Demokratycznie” została wybrana piosenka grupy, było podziękowanie dla służb porządkowych – to wszystko znaki, że Jasna Góra jest już blisko.

Rozmowa z Zuzią – siedmioletnią pątniczką
Rozważanie: ks. Paweł Lichota