Relacja z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (6.08.2014)

Po porannej Mszy św. i uroczystym błogosławieństwie udzielonym przez ks. proboszcza, wyruszyła nasza grupa 12 B na pielgrzymi szlak do Matki Bożej XXXVI Pielgrzymka Radomska). Przewodnikiem jest ks. Paweł Lichota, pomagają mu w prowadzeniu grupy nasz rodak ks. Łukasz Pyszczek oraz diakon Karol Kostecki oraz klerycy Michał Nachyła i Michał Kopciński. Grupa 12 B liczy 170 osób, wśród nich grupa muzyczna, służby porządkowe i kwatermistrzowskie, służba medyczna, klerycy. Tradycyjnie pierwszy odcinek drogi do Wyższego Seminarium Duchownego pielgrzymi przebyli wraz z dużą grupą osób odprowadzających. Na seminaryjnym placu pielgrzymi uczestniczyli we Msza św. wszystkich grup kolumny radomskiej pod przewodnictwem ks. biskupa Henryka Tomasika.  Cały dzień była piękna pogoda, nie było zbyt gorąco. W pierwszym dniu szczególnie modliliśmy się w intencji beatyfikacji sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tematem dzisiejszego dnia były słowa świętego Pawła a zarazem hasło tegorocznej pielgrzymki „Nie wstydzę się ewangelii”. Konferencje wygłosił diakon Karol. Wieczorem na „pogodnym wieczorze” w miejscu noclegu (Krogulcza) w naszej grupie gościł niezwykły przybysz: biskup z Włoch. Potem okazało się jednak, że to był przebieraniec, a dokładniej, ucharakteryzowany dk. Karol, który potem już „we własnej osobie” poprowadził rozważania apelowe.