Relacja z Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę (dzień ósmy – 13.08.2014)

(Kuśmierki – Jasna Góra) Ostatni dzień pielgrzymki, zarazem wyczekiwany dzień spotkania z Matką, rozpoczęliśmy bardzo wcześnie: już o godz. 5.30 opuszczaliśmy miejsce naszego noclegu. Hasłem dnia i niejako zwieńczeniem tych „rekolekcji w drodze” były słowa: „Posłani, by świadczyć”. Po modlitwach porannych i odśpiewaniu Godzinek ku czci NMP dotarliśmy do Mstowa, gdzie po raz pierwszy spotykają się wszystkie grupy Pieszej Pielgrzymki Radomskiej. Mszy św. koncelebrowanej przez liczne grono kapłanów, przewodniczył ks. biskup Henryk Tomasik. W homilii podkreślił wartość sumienia, jako „systemu bezpieczeństwa” danego nam przez Boga, który pokazuje wykorzystanie naszej wolności. Pasterz naszej diecezji zachęcił także wszystkich do dawania odważnego i radosnego świadectwa swojej wiary. Kolejnym ważnym punktem na trasie pielgrzymki była Przeprośna Górka. Chcąc godnie stanąć przed Maryją, należy przeprosić naszych bliźnich, za wszelkie zło uczynione podczas drogi. Na tym etapie dotarli do nas pielgrzymi duchowi, którzy przybyli do nas razem z ks. proboszczem, tradycyjnie przywożąc smaczne jagodzianki. W ekspresowym tempie przyjechali również pielgrzymi rowerowi razem z ks. Markiem. Odtąd podążaliśmy już wszyscy razem w radosnej atmosferze do tronu Matki Bożej. U Jej stóp przywitali nas m.in. bp Henryk Tomasik, przeor Jasnej Góry oraz Prezydent Radomia. Po krótkiej modlitwie przed cudownym obrazem nadszedł czas na Mszę św. Przewodniczył jej bp Kazimierz Ryczan z Kielc, a homilię wygłosił bp Grzegorz Kaszak z Sosnowca. Nawet ulewny deszcz nie potrafił zmącić radości z dotarcia przed oblicze naszej Matki i Królowej.

Bardzo dziękujemy za relacje z poszczególnych dni pielgrzymki naszym alumnom: dk. Karolowi Kosteckiemu, Hubertowi Skipirzepie i Michałowi Kopcińskiemu. Poniżej linki do filmów z pełnego radości wejścia na Jasną Górę oraz galeria zdjęć z ostatniego dnia pielgrzymki.

Radosna i rozśpiewana 12B pod Jasną Górą
Raduje się dusza ma – Aleje NMP