Renowacja posadzki i nowe ławki w kościele 15-22.12.2015

W ostatnich dniach wiele zmieniło się w naszym kościele. Prowadzone przez cały tydzień, w ciągu  dnia i nocy prace, nadały nowe piękno i blask naszej posadzce. W poniedziałek p. Krzysztof Prokopczyk i jego pracownicy dokonali dość skomplikowanej operacji przeniesienia starych ławek na emporę (z użyciem zwyżki, przez balkon nad wejściem głównym). Następnego dnia wieczorem, mimo gorącego, przedświątecznego czasu, zgłosiła się rekordowa liczba mężczyzn (ok. 150) do pomocy w rozładunku i wniesieniu do kościoła nowych ławek. Większość z panów, po rozładowaniu pierwszego TIR-a, już w nowych ławkach czekała godzinę na drugą część transportu, by następnego dnia na roraty wszystko było gotowe. Obecnie możemy się cieszyć nowymi, pięknymi i wygodnymi ławkami, dostosowanymi do całości wystroju kościoła, a jednocześnie, dzięki większej ilości nowych ławek i wniesieniu 23 starych ławek na emporę (9 ławek zostało przekazanych na Ukrainę), zyskaliśmy ponad sto miejsc siedzących.