Rocznica I Komunii św. (11.05.2014)

Ten rok był wyjątkowy, bo chyba nawet najstarsi parafianie nie pamiętają maja bez I Komunii św. Z tym większą radością przeżywaliśmy rocznicę I Komunii św. Wróciły wspomnienia i wzruszenia sprzed roku, ale przede wszystkim było to dziękczynienie za dar Eucharystii i rok przyjaźni z Panem Jezusem, przyjmowanym w Komunii św.; za spowiedzi i Komunie pierwszopiątkowe; za wszelkie dobro, które dokonało się w sercach dzieci, dzięki łasce Chrystusa przychodzącego w Komunii św. Oprócz wdzięczności wobec Pana Boga, były też wypowiedziane przez ks. proboszcza słowa wdzięczności wobec rodziców za troskę o życie wiary swoich dzieci, księży i pań katechetek oraz ks. Marka, który prowadził przygotowanie do dzisiejszej uroczystości i powiedział kazanie do dzieci. Wyrazem wdzięczności dzieci i rodziców były złożone w darze piękne obrusy ołtarzowe. Radość i wdzięczność przedłużyła się na rocznicowy biały tydzień, którego szczególnym momentem była pielgrzymka do Kałkowa.