Rocznicowa pielgrzymka do Sandomierza i Sulisławic 19.11.2018

Dziewięć lat minęło od śmierci ks. prałata Stanisława Makarewicza. Pamięć o pierwszym idalińskim proboszczu i wdzięczność wśród parafian są wciąż żywe, o czym świadczy liczne, jak co roku, nawiedzenie przez nich sandomierskiego grobu kapłana. Stanęła przy nim blisko czterdziestoosobowa grupa z ks. proboszczem Andrzejem Jędrzejewskim. Po złożeniu wieńca, zapaleniu świec, wspólnej i indywidualnej modlitwie był czas, by już indywidualnie pospacerować po rodzinnym mieście ks. prałata oraz nawiedzić grób sł. Bożego ks. bp. Piotra Gołębiowskiego w katedrze. Z tegorocznym wyjazdem do Sandomierza połączona była tez pielgrzymka do najsławniejszego w diecezji sandomierskiej sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach, o którym bardzo ciekawie opowiedział nam miejscowy ks. zmartwychwstaniec.