Rowerowa majówka scholi „Soli Deo”

Rankiem 1 maja pogoda nie napawała optymizmem. Było dość pochmurno, zapowiadało się, że będzie padać. Wszystkim wydawało się że zaplanowany rajd „legł w gruzach”. Jednak nasza dziecięca schola „Soli Deo” nie dała za wygraną, dziewczęta nie miały ochoty bezczynnie spędzać wiosennych dni w domu. O godzinie 10.00 grupa około 30 osób dzieci i rodziców zgromadziła się przed kościołem, by wyruszyć na rajd rowerowy pod hasłem „Wszyscy świetnie się bawimy i Pana Boga chwalimy”.

Już od samego początku wszystkim uczestnikom towarzyszył dobry humor i rewelacyjna atmosfera. Kilka minut po dziesiątej wyruszyliśmy ze śpiewem na ustach na rowerowy szlak. Trasa łatwa, chociaż do pokonania drogi na rowerach potrzebowaliśmy blisko 1,5 godziny.

W trakcie rajdu można było podziwiać piękno okolicznych terenów. Na końcu drogi dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli ognisko, podczas którego odbywały się śpiewy, tańce i inne zabawy integracyjne. Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy. O godzinie 14.30 wróciliśmy pod idaliński kościół, by oficjalnie zakończyć nasz rajd, wspólnie dziękując Bogu, za czas który wszyscy tak aktywnie i miło spędzili.