Rowerowa pielgrzymka naszej młodzieży na Jasną Górę

Na zakończenie roku szkolnego i formacyjnego, w dniach 20-22 czerwca blisko czterdziestoosobowa grupa młodych z parafii św. Stefana na Idalinie (głównie ministranci i KSM) udała się na rowerach do tronu Matki Bożej na Jasną Górę. Szczególnym motywem zorganizowania wyjazdu był jubileusz 25-lecia istnienia parafii, dziękczynienie za minione ćwierćwiecze i prośba o potrzebne łaski na dalszy czas. Każdy uczestnik miał też oczywiście swoje własne intencje, prośby, podziękowania. Organizatorem pielgrzymki był ks. Marek Pruszkowski wraz z kadrą opiekunów, składającą się z ks. Macieja Jakubowskiego oraz panów Dariusza Lipca, Dariusza Sajaka i Krzysztofa Krawczyka. Pierwszy etap przejechał z nami także ks. proboszcz. Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 700 , po której nastąpiło wspólne śniadanie. Podzieleni na cztery peletony przebyliśmy pierwszego dnia 80 km, drugiego 86, a trzeciego 35 km. Jeden z postojów pierwszego dnia mieliśmy w Wieniawie, gdzie wikariuszem jest dobrze nam znany z praktyki diakońskiej w naszej parafii ks. Konrad Wróbel. Nie tylko nawiedziliśmy zabytkowy kościół z cudownym obrazem matki Bożej i pięknym ołtarzem Wita Stwosza w bocznej nawie, ale pograliśmy także w siatkówkę i posililiśmy się truskawkami nazbieranymi przez ks. Konrada. Pierwszy nocleg odbył się w Końskich przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie przed przyjściem na Idalin ks. Marek trzy lata był wikariuszem. Drugi dzień rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele tej właśnie parafii a następnie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach, gdzie mieliśmy drugi nocleg. Pogoda była dobra choć wysoka temperatura dawała się we znaki. Bez większych problemów szczęśliwie wszyscy dotarliśmy na miejsce. Centralnym punktem pielgrzymki była Eucharystia w kaplicy Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Pani. Około godz. 1700 byliśmy już w Radomiu. Dla wielu uczestników ta pielgrzymka była sporym wyzwaniem i trudem, ale na pewno każdy z radością w sercu będzie długo wspominał ten czas i doświadczenie Bożej łaski za wstawiennictwem Matki Najświętszej.

Info: Michał Kopciński