Schola

„Kto śpiewa ten dwa razy się modli”

Schola młodzieżowa działa w naszej parafii od roku 2011 a dokładnie od rekolekcji adwentowych. Do jej powstania w bardzo dużej mierze przyczynił się ówczesny diakon Rajmund Grzyb. Obecnie naszym opiekunem jest ks. Kamil Jan Kowalski.  W scholii znajduje się około 15 osób w przedziale wiekowym od czternastu do dwudziestu kilku lat, w tym dwie osoby grające na gitarach i jedna na skrzypcach. Współpracujemy również z bardzo utalentowanymi uczennicami szkoły muzycznej, które okazjonalnie wzbogacają nas o wiolonczele i altówkę.

Próby, podczas których przygotowujemy pieśni na niedzielną Mszę Św., odbywają się zazwyczaj w soboty o godzinie 11. W niedziele natomiast śpiewamy na Mszy Św. o 10 lub 18. Swoim śpiewem staramy się upiększać uroczystości, takie jak bierzmowanie, Triduum Paschalne czy śluby.

W roku 2011 wzięliśmy udział w festiwalu Kolęd i Pastorałek, na którym otrzymaliśmy wyróżnienie.

Schola łączy młodzież z Oazy i KSMu, przez co tworzymy jedną wspólnotę, w której świetnie się bawimy wychwalając Boga śpiewem. Organizujemy również różnego rodzaju wyjazdy i zimowiska.

Bardzo zachęcamy do dołączenia do Scholi Młodzieżowej. Bardzo mile widziani przede wszystkim panowie, gdyż jak na razie jesteśmy ubodzy w męskie głosy;)