Triduum Paschalne – ZAPRASZAMY

WIELKI CZWARTEK – Msza św. Wieczerzy Pańskiej: godz. 18.

WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej: godz. 18.

WIELKA SOBOTA – Wigilia Paschalna: godz. 20.

W Wielki Czwartek w czasie Mszy św. o 18. wyrazimy naszą wdzięczność za dar Eucharystii i kapłaństwa; będziemy też świadkami przyjęcia nowych ministrantów oraz obrzędu umycia nóg. Po Mszy św. możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22.
W Wielki Piątek drogę krzyżową o godz. 17. poprowadzą członkowie Domowego Kościoła.
Główne nabożeństwo tego dnia, czyli Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18. Liturgii przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. biskup Piotr Turzyński. Nabożeństwo rozpocznie się od poświęcenia nowego krzyża misyjnego, ufundowanego przez rodzinę państwa Grzegorza i Renaty Bednarków. Bezpośrednio po Liturgii Meki Pańskiej, odśpiewane będą Gorzkie żale. Znajdźmy w wielkopiątkową noc także czas na osobistą adorację Pana Jezusa w Grobie. Adoracja będzie trwać w piątek do 23.30, w sobotę od 8 do 20. W sobotę zapraszamy na godz. 8 na jutrznię – liturgiczną modlitwę poranną.
W Wielką Sobotę najbardziej uroczystą w roku wigilię paschalną rozpoczniemy o 20. Przynieśmy ze sobą świece. W czasie tej liturgii odnawiamy nasze przyrzeczenia chrzcielne i przeżywamy już wielkanocną radość. Rezurekcja o 6 rano. Procesja rezurekcyjna przejdzie tradycyjnie ulicami Idalińską, Przejazd, Piękną i Kalinową.