Triduum Paschalne

W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczynamy obchód Triduum Paschalnego – trzech najświętszych dni.
W Wielki Czwartek w czasie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej o 18 wyrazimy naszą wdzięczność za dar Eucharystii i kapłaństwa; będziemy też świadkami przyjęcia nowych ministrantów i lektorów oraz obrzędu umycia nóg. Po Mszy św. możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 2130.
Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od 8 do 18. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18. Droga Krzyżowa o godz. 17., a bezpośrednio po Liturgii Męki Pańskiej Gorzkie Żale. Znajdźmy w wielkopiątkową noc także czas na osobistą adorację Pana Jezusa w Grobie. Adoracja będzie trwać w piątek do 23 (21-22 prowadzi Akcja Katolicka, 22-23 – młodzież: schola, oaza, KSM). Od 21 do 23 możliwość spowiedzi.
Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w grobie od 8 do 19. O 8 jutrznia przy Grobie Pańskim. Najbardziej uroczystą w roku liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o 19. Przynieśmy ze sobą świece. W czasie tej liturgii odnawiamy nasze przyrzeczenia chrzcielne i przeżywamy już wielkanocną radość.
Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od 815 (po jutrzni) do 13.
W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja o godz. 6. Procesja rezurekcyjna przejdzie tradycyjnie ulicami Idalińską, Przejazd, Piękną i Kalinową.