Triduum Sacrum

Bardzo gorąco zapraszamy na wieczorne nabożeństwa trzech świętych dni.
Wielki Czwartek w czasie Mszy św. o 18. wyrazimy naszą wdzięczność za dar Eucharystii i kapłaństwa; będziemy też świadkami przyjęcia nowych ministrantów oraz obrzędu umycia nóg. Po Mszy św. możliwość adoracji Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 21.
Wielki Piątek centralnym momentem liturgii są opis Męki Pańskiej i adoracja Krzyża św. Ostatnia Droga Krzyżowa o godz. 17., a Liturgia Męki Pańskiej o 18, zaś bezpośrednio po niej Gorzkie Żale. Znajdźmy w wielkopiątkową noc także czas na osobistą adorację Pana Jezusa w Grobie. Adoracja będzie trwać do 23.  Od 20.30 do 23.00 możliwość spowiedzi.
Wielką Sobotę najbardziej uroczystą w roku wigilię paschalną rozpoczniemy o 19. Przynieśmy ze sobą świece. W czasie tej liturgii odnawiamy nasze przyrzeczenia chrzcielne i przeżywamy już wielkanocną radość, dlatego po Mszy św. w Wielką Sobotę nie ma już adoracji Pana Jezusa w grobie.
Rezurekcja o 6 rano. Procesja rezurekcyjna przejdzie ulicami Idalińską, Przejazd, Piękną i Kalinową.
Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od 8 do 13.