Uroczyste świętowanie scholi „Soli Deo” 23.11.2014.

Swoją patronalną uroczystość Chrystusa Króla członkowie Akcji Katolickiej i KSM (wśród nich duża grupa z naszej parafii) przeżywali pod przewodnictwem ks. biskupa Henryka Tomasika w WSD w Radomiu. W naszym kościele natomiast, dzień po wspomnieniu liturgicznym św. Cecylii, swoje szczególne święto przeżywała schola dziecięca „Soli Deo”.

Podczas uroczystej mszy świętej o godzinie 12, scholanki wraz z opiekunkami, p. Agnieszką Oder i p. Darią Gast, złożyły uroczyste ślubowanie, które dało im prawo do uroczystego nałożenia swoich pięknych strojów.  Podniosłą chwilę tego wydarzenia dziewczynki uczciły śpiewem na chwałę Pana Boga. Do śpiewu akompaniament zapewniła zawsze niezawodna, najstarsza ze schowanek, Agnieszka Jemiołek.