Uroczystość Bożego Ciała

Twoja cześć, chwała, nasz wieczny Panie,
Na wieczne czasy niech nie ustanie.
Tobie dziś dajem z rzeszą tych ludzi,
Pokłon i pienie, my Twoi słudzy.
Przy śpiewie tej siedemnastowiecznej eucharystycznej pieśni, bardzo licznie zgromadzeni, rozpoczęliśmy tegoroczną procesję Bożego Ciała, poprowadzoną ulicami Idalińską, Przejazd, Piękną, Mazowiecką, Willową i Wiertniczą. Odbyła się ona bezpośrednio po Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Grzegorz Zieliński, kapłan naszej diecezji, obecnie doktorant Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. Kaznodzieja mówił o pragnieniu Chrystusa bycia blisko nas na co dzień, jak codziennym pokarmem jest chleb; o zaproszeniu nie tylko do adoracji Najświętszego Sakramentu, ale do karmienia się żywym Bogiem w Komunii św.; o znanych cudach eucharystycznych i tym wielkim cudzie, który dokonuje się codziennie w każdej Mszy św.; o wielkiej mocy Eucharystii, której doświadczaliśmy także jako naród na przestrzeni dziejów… Na koniec homilii ks. Grzegorz mówił: Jezus dziś pójdzie po ulicach tych samych, na których toczy się nasze codzienne życie; pójdzie by przypomnieć o swojej miłości, by rozpalić nasze serca większą wiarą i tęsknotą za Pokarmem, którym On stał się dla nas; pójdzie, by nam przypomnieć: „Bierzcie i jedzcie”.
Dał nam Pan Bóg piękną pogodę na czas procesji. Przy każdym z czterech ołtarzy wsłuchiwaliśmy się w odśpiewaną przez ks. Łukasza Ewangelię, modliliśmy się śpiewem suplikacji i przyjmowaliśmy dar Jezusowego błogosławieństwa.
Na koniec, po odśpiewaniu „Ciebie Boga wysławiamy” i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem, ks. proboszcz wypowiedział raz jeszcze słowa uwielbienia i dziękczynienia Bogu a następnie podziękował wszystkim, którzy pomogli w pięknym uczczeniu Chrystusa Eucharystycznego:  przewodniczącemu liturgii ks. Grzegorzowi, chórowi i asyście liturgicznej, wszystkim, którzy przygotowali ołtarze, udekorowali domy i ulice, niosącym chorągwie, feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki i wszystkim uczestnikom procesji.