Uroczystość Chrystusa Króla 24.11.2019

1. W patronalne święto Akcji Katolickiej bardzo dziękuję wszystkim członkom naszego Parafialnego Oddziału na czele z p. prezes Anną Grabowską za zaangażowanie i wszelkie dobro czynione dla parafii i składam najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego na dalszą działalność i oraz w życiu osobistym i rodzinnym.

2. W sobotę przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Msza Św. w intencji ks. proboszcza z racji imienin w sobotę o 17.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace budowlaną. Bardzo dziękuję także uczestnikom wyjazdu na grób ks. Prałata Makarewicza za ofiarę 340 zł – przeznaczymy ją na zakup nowych obrusów ołtarzowych.

4. Przy wyjściu z kościoła nasi harcerze sprzedają bardzo ładne kalendarze. Taki kalendarz na pewno będzie ładnie wyglądał w naszych domach, a jednocześnie wesprzemy w ten sposób działalność drużyn harcerskich przy naszej parafii.

5. Na stoliku z tyłu kościoła kolejny numer bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej „Dobre Nowiny”. Do „GN” dołączony jest bezpłatny kalendarz ze św. Janem Pawłem II. Przypominam, że od kilu już tygodni „GN” kosztuje 6 zł.

6. Ogłaszamy konkurs z nagrodami na utwór poetycki poświęcony kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Najlepsze teksty będą publikowane w naszym kwartalniku „DNI. Dobra Nowina z Idalina”. Napisane utwory można składać w zakrystii lub na adres mailowy parafii do 10 stycznia.