Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.2023

Pomódlmy się za zmarłego Kazimierza Rozwadowskiego z ul. Pięknej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. W patronalne święto Akcji Katolickiej bardzo dziękuję wszystkim członkom naszego Parafialnego Oddziału na czele z Panem Prezesem Krzysztofem Linowskim za zaangażowanie i wszelkie dobro czynione dla parafii oraz składam najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego na dalszą działalność oraz w życiu osobistym i rodzinnym.
Bardzo też zachęcamy do włączenia się w działalność Akcji Katolickiej. Osoby, które chciałyby więcej na ten temat się dowiedzieć bardzo proszę o bezpośredni kontakt z ks. proboszczem lub p. Prezesem.

2. We wtorek, o godz. 18, jak każdego 28 dnia miesiąca, Msza św. za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. Stefana Wyszyńskiego i o jego kanonizację. Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. dr Krzysztof Maj, proboszcz parafii w Solcu nad Wisłą. Serdecznie zapraszamy, zachęćmy do wspólnej modlitwy także inne osoby, również spoza parafii.

3. W czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. Msza Św. w intencji ks. proboszcza z racji imienin o godz. 18.

4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa jak zwykle od 16. W sobotę różaniec fatimski po Mszy św. o 7.

5. W przyszłą niedzielę o 15 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Na Mszy św. poświęcenie medalików.

6. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć na Mszach św. (oprócz 7 i 8.30) panie, które zaproszą na comiesięczne spotkania dla małżeństw, i tych w bardzo dobrej kondycji, i tych w kryzysie. Będą się te spotkania odbywały w każdy drugi czwartek miesiąca o 18 i będą miały głównie charakter warsztatowy. Tematyka będzie różnorodna, skoncentrowana głównie na budowaniu relacji w małżeństwie, z dziećmi, teściami. Zajęcia będą prowadziły terapeutki małżeńskie, same będące w wieloletnim związku małżeńskim i z doświadczeniem w pracy z parami w kryzysie. Więcej dowiemy się za tydzień od jednej z osób prowadzących spotkania. Będą one całkowicie bezpłatne.

7. Od przyszłej niedzieli będziemy modlić się w wypominkach już za zmarłych zapisanych w tym roku. Gdyby jeszcze ktoś chciał dołączyć swoich bliskich zmarłych do tej modlitwy, można to uczynić w zakrystii po każdej Mszy św.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę budowlaną. Dziękuje też za ofiary przelane na konto parafii w minionym miesiącu w kwocie 850 zł. Bóg zapłać za ofiarę 530 zł uczestnikom wycieczki do Sandomierza, Opatowa i Sulisławic. Bardzo dziękuję w imieniu dwuletniej Zuzi Leśniewskiej i jej rodziców za Waszą ofiarność – znów zbiórka przyniosła bardzo dużą kwotę ponad 7,5 tys. zł.
Dziś przed kościołem możemy złożyć ofiary na pomoc dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie: w Syrii, Iraku, Libanie i Ziemi Świętej.