Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2022

Kochani Parafianie, mili Goście. W imieniu księży i pracowników kościelnych, posługujących w naszej parafii, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe. Niech przychodzący na świat Zbawiciel wypełni serca Wasze radością i miłością, niech przyniesie Wam i Waszym rodzinom pokój, w tak bardzo niespokojnym świecie, niech umocni Waszą wiarę i nadzieję. Niech Boża dziecina błogosławi Was i Wasze domy, byście mogli w zdrowiu i w pomyślności chwalić Boga i głosić światu Jego miłość.

Do życzeń pragnę dołączyć serdeczne podziękowania dla osób, które przygotowały betlejemską szopkę, w innym niż zwykle miejscu. Na ręce ks. Kamila, dziękuję p. Teresie Sakowskiej, za projekt i pracę przy realizacji, dziękuję państwu Urszuli i Sławomirowi Dmitrukom, paniom Marii Osińskiej, Elżbiecie Zych, Aleksandrze Szewczyk, Ewie Gołębiowskiej, panu Robertowi Gielniewskiemu. Bardzo dziękuję pani Kazimierze Rutkowskiej za własnoręcznie wykonane ozdoby choinek w prezbiterium.
Dziękuję serdecznie grupom młodzieżowym, za codzienne przygotowywanie śniadań dla młodzieży i dzieci po roratach. Bóg zapłać sponsorom tych śniadań:
Piekarni Rustykalnej, Piekarni Fogiel&Fogiel, p. Łukaszowi Kurpowi.

1. Jutro święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika, patrona naszej parafii i kościoła. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jutrzejsza taca tradycyjnie przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski

2. W drugi dzień Świąt o godz. 19 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholii młodzieżowej „Gloria cantu”

3. W środę, jak każdego 28 dnia miesiąca, o 18 Msza św. za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. Stefana Wyszyńskiego oraz o kanonizację bł. Prymasa. Po Mszy św. będziemy modlić się przez jego wstawiennictwo także w naszych osobistych i rodzinnych intencjach. Bardzo zachęcam, by kartki z prośbami i podziękowaniami do bł. Stefana wrzucać do skrzynki, postawionej na stoliku z tyłu kościoła. Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. prał. dr Jarosław Wojtkun, wieloletni rektor WSD w Radomiu, obecnie proboszcz w bazylice św. Kazimierza.

4. W sobotę na Mszy św. o 18 i nabożeństwie po Mszy św. chcemy podziękować Bogu za cały miniony rok. Serdecznie zapraszamy.

5. W piątek święto Świętej Rodziny. Msze św. o 7, 10, 17 i 18. W przyszłą niedzielę Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

6. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali ponad 60 paczek dla dzieci z rodzin, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz dla ludzi starszych, samotnych oraz osób z niepełnosprawnością. Na ręce p. Władysława Marczykowskiego, składam podziękowanie także wobec osób z parafialnego zespołu Caritas, które zajęły się organizacją całej Akcji.

7. Członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Radomiu zapraszam do zakrystii po odbiór Listu od kleryków naszego seminarium.

8. W środę rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Pragniemy zanieść do Waszych domów błogosławieństwo na Nowy Rok, spotkać się, porozmawiać, wspólnie pomodlić. Zadbajmy, o ile to możliwe, by w czasie wizyty zgromadzili się wszyscy domownicy. W tym roku kolędę rozpoczynamy od wschodniej części parafii (Długojów, Malenice). Jeśli nie zostało zaznaczone inaczej, rozpoczynamy kolędę od numerów początkowych. Jak zwykle prosimy o pozostawienie jakiegoś znaku zaproszenia księdza (np. uchylona furtka, obrazek na drzwiach mieszkania w bloku czy napis K+M+B). Ofiary zbierane po kolędzie przeznaczamy na spłatę ostatniej raty za wykonanie ołtarza MB Częstochowskiej i bł. Prymasa Wyszyńskiego, wymianę elektrycznej tablicy sterująco-rozdzielczej i modernizację całego systemu oraz na pokrycie części kosztów energii elektrycznej zużytej w kościele.

Plan kolędy na najbliższe dni:
Środa, 28.12.
od godz. 9.:
Skaryszewska, strona parzysta z obu końców
Skaryszewska, strona nieparzysta od początku oraz
od nr 73 w kierunku Słowackiego (włącznie z Inspektową);
Czwartek. 29.12.
od godz. 9.:
Skaryszewska, strona nieparzysta od nr 75 do końca
Skrzydlata
Kmicica
Piątek, 30.12.
Słowackiego, z obu końców, strona parzysta i nieparzysta
Sobota, 31.12.
od godz. 9.:
Oleńki, Reymonta, Lawendowa
Rzeckiego, następnie Błękitna
od godz. 9.30.:
Bystra
od godz. 11.:
Nowoczesna
Poniedziałek, 2.01.
Malenicka strona nieparzysta od początku do nr 67 (włącznie z Poziomkową) z obu kierunków
od godz. 12.00.:
Tęczowa
od godz. 17
ul. Równoległa

Plan całej kolędy zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i na tablicy informacyjnej.