Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – niedziela, 24.06.2018

Pomódlmy się za zmarłą w ubiegłym tygodniu Bożenę Kowalczyk z ul. Naruszewicza. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 
1. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszego festynu i tym, którzy tak bardzo licznie wzięli w nim udział. Dziękujemy Bogu i wszystkim ludziom dobrej woli za piękny czas naszego świętowania. Szczególne podziękowanie wypowiadam głównemu organizatorowi, Akcji Katolickiej z oddziałem Caritas, ale także Domowemu Kościołowi, Rodzinie Różańcowej, Klubowi Seniora, członkom chóru i naszych grup młodzieżowych, wielu innym osobom i instytucjom. Bóg zapłać wszystkim sponsorom, darczyńcom, wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia. Cieszymy się, że oprócz radości, zabawy, poczucia wspólnoty i innych korzyści duchowych, owocem festynu są też środki materialne, które przeznaczamy na na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży oraz na rehabilitację i leczenie pieciu osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych z naszej parafii. Lista darczyńców zamieszczona jest na naszej stronie internetowej w zakładce „Inne”.

2. W poniedziałek przypada 42. Rocznica Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec’76. Zapraszamy w tym dniu do uczestnictwa w Uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00 przy Pomniku Protestu przy zbiegu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego.

3. Seniorów zapraszamy na spotkanie w środę o 18. Zachęcam też do zapisywania się na wycieczkę dla seniorów z atrakcyjnym programem do Kałkowa, Wąchocka, Iłży i nadleśnictwa Marcule. Wycieczka odbędzie się 18 lipca, koszt 30 zł, zapisy w zakrystii.

4. W piątek  przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7, 8.30, 10, 17 i 18.

5. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Radomskiej organizuje wyjazd autokarem na Jasną Górę w poniedziałek, 2 lipca br. Wyjazd z parkingu przy szpitalu na ul. Tochtermana 1, o godzinie 5.30. Planowany powrót – godz. 20.00. Koszt pielgrzymki to 40 zł. Zapisy oraz szczegółowe informacje dotyczące tego wyjazdu udzielane są w sekretariacie Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej przy ulicy Malczewskiego 1 (tel. 48 340 62 38 oraz ks. dr Wojciech Wojtyła 504 060 390). Zapisy przyjmowane są do 28 czerwca.

6. Przypominamy, że od następnej niedzieli do końca wakacji w niedziele zamiast Mszy św. o 18 będzie Msza św. o 20.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę budowlaną.

8. Zachęcamy do lektury „GN” oraz kupna naszego jubileuszowego albumu o parafii.