Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8.12.2019

1. Uczestników pielgrzymki do Meksyku zapraszamy na spotkanie jutro o godz. 19 (w Sali konferencyjnej na plebanii)

2. Na kolejne spotkanie Klubu Seniora z zapraszamy w środę o godz. 18.

3. W przyszłą niedziele o 15 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

4. Za tydzień, w poniedziałek 16 grudnia o godz.19, spotkanie formacyjnej dorosłych lektorów. Zapraszamy na to spotkanie też wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do osób czytających Słowo Boże w czasie liturgii Mszy św.

5. Przed kościołem u osób z Akcji Katolickiej możemy nabyć poświęcone opłatki oraz świece „Caritas”, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

4. Parafialny oddział Caritas tradycyjnie już organizuje akcję przygotowania świątecznych paczek dla dzieci z biednych rodzin naszej parafii. W tym roku, obejmujemy akcją mniejszą grupę dzieci, natomiast rozszerzamy ją na seniorów. Chcielibyśmy przynajmniej niektórym osobom starszym, zwłaszcza spośród tych, którzy już nie wychodzą ze swoich domów, sprawić radość ze spotkania z młodzieżą, która zaniesie przygotowane przez darczyńców paczki. Chodzi o skromne paczki, proste rzeczy, które mogą się przydać ludziom w podeszłym wieku i schorowanym. Osoby, które chcą przygotować paczkę dla seniorów proszę o wzięcie żółtego serduszka, pozostałe to paczki dla dzieci i młodzieży. Jedne i drugie serduszka znajdują się w koszyku przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego. Paczki należy przynieść do 18 grudnia (do zakrystii, lub zostawić przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego).

5. Dziś w całej Polsce zbierane są ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.  Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.

6. W przyszłą niedzielę w seminarium duchownym odbędzie się dzień skupienia dla nauczycieli. Szczegóły wywieszone w gablocie.