Uroczystość Przenajświętszej Trójcy 7.06.2020

Pomódlmy się za zmarłych w minionym tygodniu Kamilę Pielak z ul. Wiertniczej i Marię Sulimę z ul. Wiertniczej.

1. Trwamy w dziękczynieniu Panu Bogu za dar kapłańskiego powołania dla dwóch naszych parafian, Michała Kopcińskiego i Michała Nachyły. Tydzień temu przeżywaliśmy prymicje ks. Michała Kopcińskiego a dziś o 12. odprawi pierwszą Mszę św. i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa ks. Michał Nachyła.

2. W związku z prymicjami nie będzie dziś Mszy św. o 13.15. Do końca czerwca pozostaje dodatkowa Msza św. o 11.

3. W uroczystość Bożego Ciała Msze św. o 7, 8.30, 10 i 18. Procesja po Mszy świętej o 10. przejdzie najpierw do ołtarza przy krzyżu misyjnym, potem ul Białą, Bluszczową, Bursztynową, Indyczą, Białą, Wyścigową i Idalińską. Prosimy o udekorowanie domów przy trasie procesji. Ponieważ pierwszy ołtarz będzie przy krzyżu misyjnym, prosimy o parkowanie samochodów wyłącznie na parkingu przy ul. Idalińskiej oraz na prowizorycznym parkingu po drugiej stronie ul. Wyścigowej. Prośba też do mieszkańców ulic, którymi będzie szła procesja, by w miarę możliwości tak zaparkować samochody, by nie utrudniały procesji. Nie ma ograniczenia liczby osób uczestniczących w procesji, jest natomiast – podobnie jak w kościele – obowiązek noszenia maseczek.

4. Główna uroczystość I Komunii św. przełożona została w naszej parafii na 20 września. Część dzieci przyjmie jednak pierwszy raz Pana Jezusa w Komunii św. już w niedzielę 21 czerwca o godz. 13.15. Prosimy zatem na tę niedzielę zaplanować uczestnictwo we Mszy św. o innych godzinach, aby umożliwić bez tłoku dzieciom i ich rodzinom przeżycie tej uroczystości.

5. W „GN” m.in. rozważania przy czterech ołtarzach Bożego Ciała – pomoc w dobrym przeżyciu procesji, także dla tych, którzy będą przeżywać ją duchowo. W radomskiej części „GN” przedstawia sylwetki czterech nowowyświęconych księży naszej diecezji. W bezpłatnej gazecie „Dobre Nowiny” m.in. o rodzicach Karola Wojtyły, których proces beatyfikacyjny się rozpoczął.