Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1.01.2023

Polećmy Bożemu miłosierdziu zmarłego wczoraj emerytowanego papieża Benedykta. Msza św. w jego intencji będzie w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 10. Pomódlmy się też za zmarłych Jacka Popowicza z ul. Willowej i Jana Krawczyka z ul. Długosza. Wieczny odpoczynek…
 
1. Witamy w naszej parafialnej wspólnocie ks. kan. Marka Polaka, wieloletniego oficjała Sądu Kościelnego naszej diecezji. Ks. Marek przeszedł w tym roku na emeryturę i zgodził się pomagać nam duszpastersko w niedziele. Życzymy, by dobrze czuł się wśród nas i by jego kapłańska posługa przy ołtarzu, na ambonie i w konfesjonale przynosiła obfite owoce łaski Bożej dla naszej parafii.

2. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. jak w każdą niedzielę. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów. Kredę i kadzidło będzie można nabyć przed każdą Mszą św. u młodzieży oazowej.
Taca w uroczystość Trzech Króli zbierana będzie na misje św.
Po Mszy św. o 10 koncert kolęd w wykonaniu chóru.
Święto Objawienia Pańskiego to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w czasie każdej Mszy św.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15 do 18.
Z racji uroczystości nie obowiązuje post.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 18 Msza św. w intencji powołań i wszystkich grup duszpasterskich naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. W sobotę po Mszy św. o 7 nabożeństwo różańcowe.

4. W niedzielę 8 stycznia o godz. 15 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców

5. Bóg zapłać p. Grzegorzowi Bednarkowi za wykonanie kolejnego klęcznika do przyjmowania Komunii św. Zapłaciliśmy tylko za materiały, cała piękna praca została przez pana Grzegorza wykonana jako dar dla parafii.
Przy tej okazji przypominamy, że Komunię św. na klęcząco przyjmujemy tylko na klęcznikach. W procesji, Komunię św. przyjmujemy w postawie stojącej, przyklękając wcześniej na jedno kolano, a kto nie może przyklęknąć, robi skłon.

6. Minął pierwszy tydzień wizyty duszpasterskiej. Za gościnność i życzliwość, wspólną modlitwę i złożone ofiary bardzo dziękujemy. W najbliższym tygodniu porządek wizyty będzie następujący:

Poniedziałek, 2.01.
Malenicka strona nieparzysta od początku do nr 67 (włącznie z Poziomkową) z obu kierunków
od godz. 12.00.:
Tęczowa
od godz. 17
ul. Równoległa

Wtorek, 3.01.
od godz. 9.:
Malenicka strona nieparzysta od nr 69 do końca (dwóch księży, z obu kierunków)

Środa, 4.01.
od godz. 9.:
Sadowa
od godz. 12.:
Malenicka strona parzysta od początku do nr 70 (z obu kierunków)
od godz. 17
ul. Ludowa

Czwartek, 5.01.
od godz. 9.:
Malenicka strona parzysta od nr 72 do końca (z obu kierunków)
Bliska
od godz. 11.00.:
Tuwima
od godz. 12.00.:
Brzechwy, następnie Korczaka

Sobota, 7.01.
od godz. 9.:
Piękna
Kalinowa
od godz. 10.30.:
Łomżyńska