Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 12.06.2022

Pomódlmy się za zmarłych w minionym tygodniu Henrykę Świgoń z ul. Gliwickiej i Krzysztofa Kacę z ul. Indyczej.

1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 7, 8.30, 10 i 18. Procesja po Mszy świętej o 10. przejdzie ulicami: Przejazd, Bliska, Tuwima, Jackiewiczowej, Laskowa, Wiertnicza, Idalińska. Niech przystrojenie ulic i ołtarzy będzie wyrazem naszej czci dla Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Prosimy też mieszkańców ulic, którymi będzie szła procesja, by w miarę możliwości tak zaparkować samochody, by nie utrudniały procesji.
W środę zapraszamy o 18.30. dziewczynki na próbę sypania kwiatków na procesji.

2. W piątek wspomnienie św. Brata Alberta. Odpust w parafii na Prędocinku. W naszej parafii na każdej Mszy św. Modlimy się przez wstawiennictwo św. Brata Alberta za Ojczyznę, błogosławieństwo relikwiami i możliwość oddania czci przez ucałowanie relikwii Świętego. Dziś odbędzie się też festyn rodzinny na Prędocinku, m.in. o 19. koncert zespołu księży „JakNajbardziej”.

3. W najbliższą sobotę przypada 50. rocznica rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w parafiach naszej diecezji. Posłuchajmy fragmentu Zaproszenia Ks. Biskupa Marka Solarczyka na tę uroczystość:
„Zapraszam serdecznie na wspólne dziękczynienie Bogu za dar wiary i obfite łaski, jakie otrzymujemy przez orędownictwo Matki Bożej. W piątek 17 czerwca o godz. 20.30, powitamy kopię Cudownego Obrazu Jasnogórskiego przed Katedrą radomską i od Apelu Jasnogórskiego rozpoczniemy całonocne czuwanie modlitewne. O północy zapraszam na Mszę Św. dziękczynną za dar powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych z naszej diecezji oraz wspólne prośby o nowe powołania do służby Bogu we wspólnocie Kościoła. Zwieńczeniem naszych uroczystości będzie sobotnia (18 czerwca) Msza Św. o godz. 10.00, podczas której odnowimy Śluby Jasnogórskie i zawierzymy Matce Bożej naszą diecezję”.
Wasz biskup Marek
Porządek czuwania nocnego wywieszony jest w gablocie.

4. Fragment Listu otwartego Dyrektora PSP 4:
„Dyrekcja oraz społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 zwracają się z prośbą o oddanie głosu na projekt do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego, zakładającego budowę nowoczesnego placu zabaw na Idalinie dostosowanego do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Głosować można na stronie www.konsultacje.radom.pl oraz w specjalnym punkcie w szkole. Numer projektu 68, a jego tytuł to „Radość bez barier”.
Zróbmy wszystko, aby najlepsze miejsce zabaw było na radomskim Idalinie, tak zwyczajnie po sąsiedzku, tuż obok nas”.
Cały List otwarty Dyrekcji Szkoły w tej sprawie jest także wywieszony w gablocie.
Dzisiaj punkt głosowania jest także w Sali konferencyjnej na plebanii, zapraszamy do oddania głosu.

5. W przyszłą niedzielę o 10. Msza św. Na zakończenie roku służby i formacji dla wszystkich parafialnych grup duszpasterskich (młodzieżowych i dorosłych).

6. We wtorek wyjątkowo nieczynna będzie kancelaria parafialna.

7. W „GN” m.in. o wydarzeniu sprzed pięćdziesięciu lat, gdy przed kościołem mariackim, wobec ogromnej rzeszy wiernych wniesiona została niepodziewanie kopia Jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej, wcześniej uwięziona przez komunistyczne władze i rozpoczęła się peregrynacja w naszej diecezji. Polecamy też artykuł o heroicznej postawie i męczeńskiej śmierci beatyfikowanych dziś sióstr elżbietanek z Nysy, zamordowanych przez sowieckich żołnierzy. Jest też „GN” extra poświęcony Eucharystii i cudom eucharystycznym – cena 12 zł.