Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12.05.2024

1. W piątek ks. bp Marek Solarczyk udzielił sakramentu bierzmowania ponad sześćdziesięcioosobowej grupie młodzieży, zaś dziś o 10 przeżywaliśmy rocznicę I Komunii św. Wspomnijmy w naszych modlitwach o tych dzieciach młodzieży, by pozostali wierni Panu Jezusowi i żyli z Nim w przyjaźni. Na ręce ks. Krzysztofa, odpowiedzialnego za przygotowanie bierzmowania, i ks. Kamila, odpowiedzialnego za przygotowania dzieci do rocznicy I Komunii św., dziękuję wszystkim, którzy zadbali o duchowe i organizacyjne przygotowanie tych uroczystości. Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiarę 2.000 zł. na pomnik bł. Stefana Wyszyńskiego.

2. Dziś kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii dk. Dawid Bukalski, który w sobotę 25.05. o godz. 10. w katedrze radomskiej przyjmie święcenia kapłańskie. Podziękowania i życzenia wypowiemy ks. Dawidowi w uroczystość Bożego Ciała. W tym właśnie dniu o godz. 10 ks. Dawid odprawi w naszej parafii Mszę św. prymicyjną. Tymczasem życzymy pomyślnej obrony pracy magisterskiej i dobrego przeżycia rekolekcji przed święceniami kapłańskimi.

3. We wtorek o godz. 19. zapraszamy uczestników wrześniowej pielgrzymki do Bawarii na spotkanie organizacyjnej w sali konferencyjnej na plebanii.

4. Seniorów zapraszamy na spotkanie klubu seniora w środę o 18 na sali konferencyjnej na plebanii.

5.  W czwartek obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Andrzeja Boboli, jednego z głównych Patronów Polski. W tym dniu pomódlmy się za naszą Ojczyznę. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Męczennika. Jest to też dzień odpustu w Małęczynie.

6. Również w czwartek Msza św. o 18, po niej spotkanie dla członków Bractwa szkaplerznego.