Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021

1. Wczoraj w radomskiej w katedrze, modlitewnym czuwaniem ruchów i wspólnot, rozpoczął się IX Tydzień Ewangelizacyjny. Szczegółowy program wywieszony jest w naszej gablocie i dostępny na różnych diecezjalnych stronach internetowych. Zachęcamy do udziału w ewangelizacyjnych i modlitewnych spotkaniach.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt: święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 7, 10, 17 i 18.

3. Jutro zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania: o 19 rodziców młodzieży z klas ósmych, o 19.45 ze szkół średnich.

4. Przypominamy, że w czwartek i w piątek księża biskupi udzielą naszej młodzieży sakramentu bierzmowania (w dwóch grupach: o 16 i 18). W związku z tym, w te dwa dni nie będzie parafialnych Mszy św. o 17 i 18 (na Mszę św. z udzielanym sakramentem bierzmowania do kościoła będzie mogła wejść tylko młodzież i część rodziców – będzie nagłośnienie na zewnątrz kościoła). Litania do Matki Bożej będzie odmawiana po Mszy św. o 7.
6 czerwca na Mszach św. o 10 i 12 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii św. W czasie tych Mszy św. będą mogły do kościoła wejść tylko dzieci i ich rodzice. Nie będzie też Mszy św. o 11, będą natomiast dodatkowe Msze o 15 i 17.

5. W sobotę w naszej katedrze sześciu diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Otoczmy ich naszą modlitwę, szczególnie dk. Kacpra Piotrowskiego-Stajniaka, który miał u nas praktykę duszpasterską

6. W przyszłą niedzielę ks. Kamil obchodzi 10. rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. w intencji jubilata o godz. 10.

7. Za tydzień zbierana będzie taca budowlana