Ustanowienie kościoła św. Stefana sanktuarium diecezjalnym Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego 28.05.2023

 

 

 

 

28 maja 2023 r., w 42. rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia, przed Mszą św. o godz.  o 10., został odczytany przez ks. prał. Marka Fitucha, Kanclerza Kurii Radomskiej, dekret Księdza Biskupa Marka Solarczyka, ustanawiający w naszym kościele sanktuarium Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przyjmujemy tę decyzję z wielką wdzięcznością ale jednocześnie traktujemy ją jako zobowiązanie, by kult Błogosławionego Prymasa był jeszcze bardziej żywy, byśmy jeszcze bardziej poznawali osobę, życie i dzieło Prymasa Tysiąclecia oraz dołożyli starań, by to miejsce przyciągało wielu ludzi także spoza parafii. Gromadźmy się jeszcze liczniej niż dotąd każdego 28. dnia miesiąca na modlitwę za wstawiennictwem Błogosławionego Prymasa i o jego kanonizację, zapraszajmy naszych znajomych, włączajmy się w inne inicjatywy, związane z kultem naszego patrona.

Dekret ustanawiający sanktuarium