V niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2024

Pomódlmy się za zmarłą w ub. tygodniu Teresę Kozicką z ul. Wyścigowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

1. Przypominamy, że, w dniach od 16 do 24 marca trwa ogólnopolska nowenna w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W naszym kościele modlitwa tej nowenny będzie w dni powszednie po Mszy św. o 18, w niedzielę po Mszy św. o 10. Codziennie nowenna jest też na Jasnej Górze o 21.20 – możemy łączyć się przez TV Trwam, Radio Maryja czy Internet.

2. W środę zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora o 17.30. M. in. Przygotowywanie ozdób wielkanocnych. 

3. W czwartek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, W czwartek i piątek Msze św. z nauką rekolekcyjną o 7, 10 i 18; w sobotę: o 7, 10, 18. Wyjątkowo w tym tygodniu Msza św. sobotę o 18 nie będzie mszą św. niedzielną, lecz według formularza sobotniego. 

W piątek droga krzyżowa ulicami osiedla o godz. 19. (Idalińska, Borowa, Janiszpolska, Źródłowa, Idalińska)  Na drogę krzyżową przyjdźmy z krzyżami wiszącymi w naszych domach. 

Spowiedź w sobotę w godz. 9-12; 15.30-19. Będzie wielu spowiedników, nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę palmową czy Wielki Tydzień! 

sobotę na Mszę Św. o 10 zapraszamy przede wszystkim osoby chore, starsze – będzie podczas tej mszy św. udzielany sakrament namaszczenia chorych. Prośba do rodziny i sąsiadów, by pomóc ludziom chorym, starszym w tej mszy św. wziąć udział. 

Program rekolekcji wywieszony w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Rekolekcje poprowadzi o. Norbert Augustyn Lis, dominikanin z Poznania.

4. Do piątku włącznie przyjmujemy w zakrystii zgłoszenia chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę.

5. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Przed mszą św. o 12 gromadzimy się wszyscy przy krzyżu misyjnym, gdzie odbędzie się pierwsza stacja liturgii. Palmy możemy kupic dziś lub za tydzień przed każdą Mszą św. u naszej młodzieży oazowej.

6. Nasi ministranci w kategorii lektor młodszy wywalczyli trzecie miejsce w radomskich eliminacjach w halowej piłce nożnej. Bóg zapłać Państwu Elizie i Pawłowi Mazurom ze sklepu „To i owo” z ul. Pieknej za ufundowanie wody mineralnej dla wszystkich drużyn uczestniczących w tych mistrzostwach.