V niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

Pomódlmy się za zmarłego w minionym tygodniu Juliana Leszczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. We wtorek, jak każdego 28 dnia miesiąca, na Mszy św. o godz. 18, modlić się będziemy przez wstawiennictwo bł. Stefana Wyszyńskiego w intencji naszej Ojczyzny i o kanonizację bł. Prymasa. Po Mszy św. jak zwykle modlitwa przez wstawiennictwo bł. Prymasa w naszych osobistych i rodzinnych intencjach, które możemy składać do skrzynki z tyłu kościoła.
2. W czwartek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będzie prowadził ks. Karol Kowalczyk, ojciec duchowny WSD w Radomiu. W czwartek, piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o 7, 10 i 18. Wyjątkowo w tym tygodniu Msza św. sobotę o 18 nie będzie mszą św. niedzielną, lecz według formularza sobotniego. W czwartek o 19 spotkanie dla młodzieży. Kandydaci do bierzmowania przychodzą z indeksami.
W piątek droga krzyżowa ulicami osiedla o godz. 19. (Idalińska, Janiszpolska, Długosza, Naruszewicza, Piękna, Kalinowa, Idalińska) Na drogę krzyżową przyjdźmy z krzyżami wiszącymi w naszych domach.
Spowiedź w sobotę w godz. 9-12; 15-19. Będzie wielu spowiedników, nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę palmową czy Wielki Tydzień!
W sobotę na Mszę Św. o 10 zapraszamy przede wszystkim osoby chore, starsze – będzie podczas tej mszy św. udzielany sakrament namaszczenia chorych. Prośba do rodziny i sąsiadów, by pomóc ludziom chorym, starszym w tej mszy św. wziąć udział. Rekolekcje zakończymy w Niedzielę Palmową.
3. Do piątku włącznie przyjmujemy w zakrystii zgłoszenia chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę.
4. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Przed mszą św. o 12 gromadzimy się wszyscy przy krzyżu misyjnym, gdzie odbędzie się pierwsza stacja liturgii. Palmy przed każdą Mszą św. będzie można kupić u naszej młodzieży oazowej.
5. W Niedzielę Palmową jak zwykle odbędzie się wieczorna Droga krzyżowa ulicami Radomia. Początek o 19 przed kościołem św. Jana, zakończenie będzie miało miejsce przed radomską katedrą. Rozważania poprowadzi bp Marek Solarczyk.
6.  W przyszłą niedzielę przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W tym dniu w wielu miastach Polski przejdą marsze pamięci i w obronie św. Jana Pawła II wobec ostatnich ataków na Papieża Polaka. Zachęcamy do udziału w Narodowym Marszu Papieskim w Warszawie. Marsz jest całkowicie apolityczny, zwołany i zorganizowany oddolnie przez różne organizacje społeczne, m.in. przez Akcję Katolicką.   Marsz wyruszy 2 kwietnia o 11 z Ronda im. Romana Dmowskiego a zakończy się w katedrze św. Jana Mszą św. o 12.30. Akcja Katolicka organizuje wspólny wyjazd z Radomia. Zapisy w zakrystii z opłatą 35 zł.
7. Caritas Diecezji Radomskiej przy wsparciu wolontariuszy z PSP 4 organizuje jak co roku akcję charytatywną „Pola nadziei” na rzecz osób nieuleczalnie chorych. Wolontariusze będą za tydzień w ramach akcji zbierać do puszek ofiary, rozdając żonkile.
8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę budowlaną.