V niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020

Pomódlmy się za zmarłą Mariannę Marculę z ul Białej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 
1. Zapraszamy do korzystania z transmisji internetowych wszystkich Mszy św., codziennego różańca o 20.30, drogi krzyżowej w piątek o 18.30.

2. Nie będzie w tym roku rekolekcji parafialnych, ale bardzo zachęcamy do przeżycia rekolekcji wielkopostnych dostępnych w radiu, telewizji Internecie. Propozycji jest bardzo dużo, m.in.:
Rekolekcje dla młodzieży i studentów
Parafia pw. Św. Jadwigi –29-31.03, godz. 9:00, 18:00
Duszpasterstwo Akademickie Radom
https://www.swjadwiga.radom.pl
Radio Plus Radom (90,7; 94; 97,9 FM)
https://www.radioplus.com.pl:
Radiowe Rekolekcje Wielkopostne – 30.03-3.04,
godz. 19.30 – Prowadzi bp Piotr Turzyński
Wielkopostne Rekolekcje Radiowe dla Rodzin 30.03-3.04 – godz. 18.45 – Prowadzi bp Piotr Turzyński

3. Ze względu na panujące ograniczenia a także bezpieczeństwo epidemiologiczne, nie ma możliwości zorganizowania spowiedzi w określonych godzinach dla całej parafii. Jesteśmy jednak cały czas dodyspozycji, dla wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z sakramentu pokuty. Trzeba telefonicznie lub mailowo umówić się na konkretny termin. To samo dotyczy osób chorych, starszych, którzy nie wychodzą z domu, a chcieliby się wyspowiadać i przyjąć Komunię św.
Możesz umówić się na spowiedź:
Ks. Andrzej 696499549
Ks. Krzysztof 604266889
Ks. Kamil 791031376
parafia.idalin@gmail.com

4. Przypominamy, że grupa naszej młodzieży jest gotowa pomóc ludziom chorym, starszym w zrobieniu zakupów czy załatwieniu innych spraw, wymagających wyjścia z domu. Telefon kontaktowy: 660134466.

5. W pierwszą sobotę nie będzie rano różańca, zapraszamy jak co dzień do modlitewnej wspólnoty różańcowej 20.30.

6. W obecnej sytuacji nie mogą przyjeżdżać do nas księża z Domu Księży Emerytów, stąd mogą być sytuacje, w których nie będzie możliwe odprawienie Mszy św. we wszystkich zaplanowanych intencjach (zgodnie z prawem kanonicznym, ksiądz nie może w dniu powszednim odprawić więcej, niż dwie Msze św.). W takich sytuacjach w pierwszej kolejności będą odprawiane Msze św. w intencjach, które zostały już opłacone.

7.Bóg zapłać za złożone ofiary na zakończenie peregrynacji MB Fatimskiej mieszkańcom ul. Przejazd (1000 zł.) i Bliskiej (1600) zł. – przeznaczymy je na pokrycie części kosztów witraża (III tajemnica bolesna).
Bóg zapłać za ofiary przelane na konto parafii (w ostatnich 2 tygodniach 580 zł).
Z góry dziękujemy za wszelkie wsparcie dla parafii – w tym czasie ponosimy prawie takie same jak zwykle koszty (pensje pracowników, opłaty za prąd, wodę, śmieci, opłaty diecezjalne, rzeczy do liturgii itd.), natomiast nie ma wpływów z tacy. Osoby, które chciałyby złożyć ofiarę „na tacę”, mogą to uczynić także przez wpłatę na konto parafii (nr rachunku bankowego: 27 1240 5703 1111 0010 3040 8073). W podobny sposób możemy też składać ofiary na intencje mszalne. Oczywiście, mimo trudności, zdajemy sobie sprawę, że są teraz pilniejsze i ważniejsze potrzeby. Zachęcamy więc w pierwszej kolejności do włączania się solidarnie w różne formy pomocy, także materialnej, dla wszelkich działań związanych z walką z epidemią. Jest wiele pięknych inicjatyw, m.in. trwająca obecnie zbiórka „Caritas” na kupno respiratorów (wczoraj dla szpitala w Opocznie, dziś dla naszego radomskiego szpitala)