V niedziela zwykła, 4.02.2024

1. Bóg zapłać wszystkim którzy przyjęli nas w z wizytą duszpasterską. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwość, szczere rozmowy i złożone ofiary. Więcej na ten temat powiem w pierwszą niedzielę marca, przedstawiając też, jak co roku, roczne sprawozdanie finansowe.

2. Mieszkańców ul. Willowej zapraszamy jutro na Mszę św. o 18 na rozpoczęcie peregrynacji Matki Bożej Fatimskiej do domów przy tej ulicy.

3. W środę popielcową rozpoczniemy rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Szczegółowy program przedstawimy za tydzień, ale już dziś polecam Waszej modlitwie i trosce owocne uczestnictwo w tych rekolekcjach. W czasie rekolekcji będzie też spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami w czwartek 15 lutego o 19.

4. Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno starszych jak i młodszych do nowej grupy parafialnej: Bractwa Szkaplerznego. Jest to grupa mająca pogłębić pobożność maryjną poprzez praktykowanie nabożeństwa noszenia szkaplerza, czyli szczególnej szaty Maryi ofiarowanej zakonowi karmelitańskiemu oraz wszystkim, którzy go przyjmą, jako znak Jej opieki. Zaproszenie skierowane jest także do tych, którzy praktykują już to nabożeństwo. Więcej szczegółów na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 11.

5. Od jutra wznawia w naszej parafii działalność Specjalistyczna Poradnia Rodzinna, w której można uzyskać pomoc psychologa, terapeuty uzależnień, pedagoga, prawnika, specjalisty w zakresie relacji rodzinnych, terapeutów małżeńskich. Poradnia oferuje także spotkania warsztatowe dla małżeństw. Poradnia jest finansowana przez Gminę Miasta Radomia, a wszystkie porady i warsztaty są bezpłatne. Na spotkania można się umówić mailowo lub telefonicznie.  Numery telefonów i inne informacje można znaleźć na stronie internetowej Parafii w zakładce Specjalistyczna Poradnia Rodzinna oraz w gablocie.Serdecznie zachęcam do korzystania z porad specjalistów.

6. W ub. niedzielę doszło do pożaru poddasza i dachu plebanii św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie koło Skaryszewa w naszym dekanacie. Na skutek pożaru została uszkodzona więźba dachowa i poszycie dachu, zostały zniszczone podwieszone sufity we wszystkich pomieszczeniach plebanii i wyposażenie całej plebanii.  Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli naszego dekanatu prosząc o modlitwę i materialne wsparcie parafii św. Jadwigi w Tomaszowie, która liczy 324 wiernych dbających o swoją małą parafię.  Tak mała parafia nie jest w stanie podołać kosztom remontu i odbudowy. W związku z tym, przyszła niedziela będzie w naszym dekanacie dniem solidarności z parafią św. Jadwigi i wszyscy, którzy zechcą włączyć się w pomoc, będą mogli złożyć ofiary do puszek na remont dachu i odbudowę plebanii.