VI niedziela wielkanocna 17.05.2020

Pomódlmy się za zmarłych w minionym tygodniu Mirosława Węgorzewskiego z ul. Przejazd i Mariana Gawłowskiego z ul. Malenickiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Jutro setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Urodziny Papieża wieczorem o 20.30. Będziemy na modlitwie różańcowej i specjalnie przygotowanym Apelu Jasnogórskim dziękować Bogu za dar życia świętego papieża oraz modlić się przez jego wstawiennictwo. Będzie też szczególny moment w czasie apelu, w którym będziemy chcieli pokazać, że pamiętamy o św. Janie Pawle II i jest on dla nas kimś ważnym i kochanym. Zdjęcia bliskich, kochanych osób często nosimy przy sobie (w portfelu, na tapecie telefonu). W tym dniu przynieśmy obrazek, zdjęcie św. Jana Pawła II na ekranie naszych telefonów lub w formie papierowej, wzniesiemy je do góry na zakończenie apelu, w czasie śpiewu pieśni. Po apelu będzie urodzinowa niespodzianka. Tych, którzy zostaną w domu, zachęcamy do modlitewnej łączności przez transmisje internetową na naszej stronie.

2. Transmisje internetowe ze wszystkich wydarzeń w naszym kościele są dostępne na stronie internetowej parafia.idalin.pl a także na parafialnym kanale You Tube. Na tym kanale jest już kilka filmów z wydarzeń w naszej parafii, będą następne – zachęcamy do oglądania oraz subskrypcji naszego kanału.

3. W TVP będzie w tych dniach bardzo wiele ciekawych i wartościowych programów poświęconych św. Janowi Pawłowi II. Szczegółowy program wywieszony w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.

4. Od dziś więcej osób może uczestniczyć na Mszach św. w naszym kościele (60 na dole, 15 na górze). Przypominamy, że na czas obowiązywania ograniczeń liczby wiernych na Mszy św., jest w niedzielę dodatkowa Msza św. o 11.

5. W związku z prymicjami ks. Michał Kopcińskiego i ks. Michała Nachyły, w niedziele 31 maja i 7 czerwca (godz. 12.), nie będzie Mszy św. o 1315. Bardzo prosimy osoby, które zamawiały Msze św. 7 czerwca na 12 i 1315 o jak najszybszy kontakt.

6. W najbliższą sobotę w godzinach 10-12 kończymy rozliczanie zeznań podatkowych

7. W „GN” m.in. o mało znanych okolicznościach narodzin Karola Wojtyły i jego młodości. W Małym „GN” komiks przedstawiający historię życia prymasa Wyszyńskiego.