VI niedziela zwykła, 11.02.2024

Pomódlmy się za zmarła Wacławę Soból z ul. Malenickiej oraz za zmarłą Krystynę Lichotę, mamę ks. Pawła Lichoty, który był kilka lat wikariuszem w naszej parafii (pogrzeb we wtorek w Solcu)

1. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w środę popielcową o 7, 10, 17, 18 oraz o 12 dla dzieci w ramach rekolekcji. Obowiązuje w tym dniu ścisły post, od którego nie ma wyjątków ani dyspens. Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach. W naszej parafii droga krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz.17.30, dla młodzieży i dorosłych o 18.30 (wyjątkowo w tym tygodniu o 18.45 ze względu na rekolekcje dla młodzieży),. Gorzkie żale z nauką pasyjną w niedzielę o godz. 17.
2. Również w środę rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Młodzież z klas VII i VIII przychodzi w środę na Mszę św. o 10, po niej półgodzinne rekolekcyjne spotkanie. Dzieci z klas 0-VI będą miały swoją Mszę św. o 12, po niej także rekolekcyjne spotkanie. Szczegółowy program rekolekcji jest w gablocie, na stronie internetowej oraz na plakatach wywieszonych w szkole. Bardzo prosimy rodziców, młodzież i dzieci o zaplanowanie tego czasu, by dobrze uczestniczyć we wszystkich spotkaniach rekolekcyjnych. W czasie rekolekcji będzie też spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami w czwartek 15 lutego o 19.
3. Zapraszamy wszystkich chętnych do nowej grupy parafialnej: Bractwa Szkaplerznego. Spotkanie informacyjne z moderatorem tej wspólnoty, ks. Krzysztofem, dziś o godz. 11.

4. Jak już informowaliśmy, wznowiła w naszej parafii działalność Specjalistyczna Poradnia Rodzinna w której można uzyskać pomoc księdza psychologa, terapeuty uzależnień, pedagoga, prawnika, specjalisty w zakresie relacji rodzinnych, terapeutów małżeńskich. Poradnia jest finansowana przez Gminę Miasta Radomia, a wszystkie porady są bezpłatne.  Specjaliści przyjmują w sali pod zakrystią (naprzeciw wejścia do plebanii). Najlepiej na spotkania umówić się mailowo lub telefonicznie.  Numery telefonów i inne informacje można znaleźć na stronie internetowej parafii w zakładce Specjalistyczna Poradnia Rodzinna oraz w gablocie.

5. Tak jak ogłaszaliśmy przed tygodniem, dziś w naszym dekanacie Radom-Wschód przeżywamy dzień solidarności z parafią św. Jadwigi w Tomaszowie k. Skaryszewa, gdzie był pożar plebanii. Bóg zapłać wszystkim, którzy zechcą włączyć się w pomoc, składając ofiary do puszek na remont dachu i odbudowę plebanii.

6. Zachęcamy do obejrzenia francuskiego filmu historycznego „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć”. Premiera filmu odbyła się w 350-lecie objawień Najświętszego Serca Jezusowego św. Małgorzacie i opowiada o bohaterskim powstaniu pod sztandarem Najświętszego Serca Jezusa w obronie wiary, Kościoła i wolności w czasach tyranii i ludobójstwa Rewolucji Francuskiej. Seans zorganizowany w kibie Helios odbędzie się w poniedziałek 19.02. o godz. 19. Zapisy w zakrystii. Cena biletu zbiorowego 11 zł.

7. W gablocie informacyjnej wywieszony jest Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski o solidarność z ofiarami wojny na Ukrainie. W środę popielcową odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.