VIII Tydzień Społeczny 27.09.-1.10. 2015

programTS

Serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Tygodniu Społecznym pod hasłem „Dziedzictwo Jana Pawła II w życiu społecznym”. Tydzień współorganizowany jest przez Akcję Katolicką, z dużym udziałem naszego parafialnego oddziału. Skorzystajmy z tych bardzo ciekawych spotkań, zaprośmy znajomych, udostępniajmy informację w portalach społecznościowych i w tradycyjnych sposób. Wszystkie spotkania w kościele Matki Bożej Królowej Świata, Radom, Grzybowska 22.
PROGRAM:
Niedziela 27.09., g.18.
INAUGURACJA:
Msza święta – przewodniczenie i homilia: Ks. Biskup Henryk TOMASIK
Spotkanie z red. Brygidą GRYSIAK

Poniedziałek 28.09. G. 18.30
Prof. dr hab. Andrzej NOWAK: „Św. Jan Paweł II w polskiej historii”.
Prof. dr hab. Zdzisław KRASNODĘBSKI: Filozofia polityczna św. Jana Pawła II”.

Wtorek 29.09.g.18.30
O. dr Maciej ZIĘBA: Etyczny fundament demokracji według św. Jana Pawła II
PANEL PARLAMENTARZYSTÓW:
Stanisław KALEMBA (PSL), Stanisław KARCZEWSKI (PiS, wicemarszałek Senatu RP), Beata KEMPA (SP), Elżbieta RADZISZEWSKA (wicemarszałek Sejmu RP)

Środa, 30.09. g.18.30
Prof. dr hab. Michał KRÓLIKOWSKI: Polityka i prawo oczami Jana Pawła II.
Dr Barbara FEDYSZAK – RADZIEJOWSKA: Dziedzictwo św. Jana Pawła II a tożsamość Polaków.

Czwartek, 1.10 g.18.30
FILM „Jan Paweł II. Szukałem Was…” (reż. Jarosław Szmidt).
Po filmie spotkanie z red. Krzysztofem ZIEMCEM

Msza św. na inaugurację Tygodnia Społecznego w kościele górnym. Pozostałe spotkania w oratorium (dolny kościół) (ul. Grzybowska 22).