W oczekiwaniu na beatyfikację: Niedziela z kardynałem Wyszyńskim 18.04.2021

W niedzielę 18.04. gościliśmy kapłana archidiecezji warszawskiej, członka komitetu przygotowującego beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego, ks. dr. Jerzego Jastrzębskiego, który na wszystkich Mszach św. głosił kazania, odwołujące się do życia, działalności i nauczania Sługi Bożego . Dziedzictwo Prymasa Tysiąclecia to przedmiot naukowych badań ks. dr. Jerzego Jastrzębskiego i ogromna jego pasja.18Nasz Gość jest autorem wielu publikacji poświęconych prymasowi Wyszyńskiemu, popularyzuje jego życie i nauczanie także przez wykłady, spotkania, audycje telewizyjne i radiowe. W ubiegłym roku mieliśmy okazję wysłuchać jego wykładu także w ramach organizowanego w Radomiu przez Akcję Katolicką X Tygodnia Społecznego. Ks. Jastrzębski przybył do nas nie tylko z żywym słowem, ale także z bardzo interesującą wystawą, ukazującą najważniejsze  tematy prymasowskiego nauczania. Była też możliwość nabycia publikacji naszego Gościa i innych książek poświęconych kard. Wyszyńskiemu a także osobistej rozmowy z ks. Jastrzębskim. Ostatnim akcentem tej niezwykłej niedzieli było poprowadzone przez ks. Jerzego spotkanie formacyjne dla dorosłych lektorów (wykorzystaliśmy to, że ks. dr jest także absolwentem podyplomowych studiów z retoryki).