Wielkanocny Koncert Muzyki Gospel 24.04.2022

Czy to był koncert? Na pewno tak, na pewno wspaniały, profesjonalnie przygotowany i wykonany koncert muzyki gospel. A jednak coś znacznie więcej, niż koncert. Dawno nie było tak wypełnionego kościoła na Idalinie a większość zapytanych uczestników tego wydarzenia podkreślała, że był to dla nich przede wszystkim czas modlitwy i radosnego uwielbienia zmartwychwstałego Pana. Podobnie przeżywali to wykonawcy koncertu. Spełniły się słowa Ps 96, które umieszczone były w zaproszeniu: „Śpiewajcie Panu pieśń nową, śpiewajcie Panu, wszystkie krainy! Śpiewajcie Panu, błogosławcie Jego imię, z dnia na dzień głoście Jego zbawienie! Rozgłaszajcie Jego chwałę wśród narodów, Jego cuda – wśród wszystkich ludów! Bo wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały” (Ps 96, 1-4). Wszystkim, dzięki którym w niedzielę Bożego Miłosierdzia, nasz Pan Zmartwychwstały i Miłosierny został tak pięknie uwielbiony z serca dziękujemy. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili ten niedzielny wieczór w kościele św. Stefana, razem z wykonawcami uwielbiając Jezusa Chrystusa – Zwycięzcę śmierci.

Wykonawcy Wielkanocnego Koncertu Muzyki Gospel „Zwycięzca śmierci”:
Dyrygent, aranżer i kierownik muzyczny: Franciszek Siwy
Chór „Adoramus” z parafii św. Stefana w Radomiu.
Soliści:
Weronika Grymuła