Wielki Tydzień – zapraszamy online do naszego kościoła

Zapraszamy do przeżywania liturgii i różnych wielkotygodniowych spotkań w naszym kościele dzięki dostępnej na stronie parafialnej transmisji. Poniżej przedstawiamy program rozważań, modlitw, liturgii.

PONIEDZIAŁEK, 6.04.
20.00 Rekolekcje dla młodzieży „Miłość nie umiera”. Spotkanie I: WIECZERNIK
20.30. Modlitwa różańcowa w intencji ustania epidemii

WTOREK, 7.04.
20.00 Rekolekcje dla młodzieży „Miłość nie umiera”. Spotkanie II: GOLGOTA
20.30. Modlitwa różańcowa w intencji ustania epidemii

ŚRODA, 8.04.
20.00 Rekolekcje dla młodzieży „Miłość nie umiera”. Spotkanie III: PUSTY GRÓB
20.30. Modlitwa różańcowa w intencji ustania epidemii

WIELKI CZWARTEK, 9.04.
8.00 Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła
12.00 Anioł Pański i katecheza liturgiczna o Wielkim Czwartku
18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej
20.30. Modlitwa różańcowa w intencji ustania epidemii

WIELKI PIĄTEK, 10.04.
8.00 Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła
12.00 Anioł Pański i katecheza liturgiczna o Wielkim Piątku
14.30 Droga Krzyżowa
15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
18.00 Liturgia Męki Pańskiej (przygotujmy krzyż, któremu oddamy cześć w naszych domach, zawieśmy go po liturgii na miejscu, w którym stale wisi w naszym domu, pod tym krzyżem zgromadźmy się na wspólnej wieczornej modlitwie)
Bezpośrednio po Liturgii Męki Pańskiej, odśpiewane będą Gorzkie żale.
20.30. Modlitwa różańcowa w intencji ustania epidemii
21.00-22.30 adoracja prowadzona przez przedstawicieli młodzieży, Akcji Katolickiej i chóru parafialnego.

WIELKA SOBOTA, 11.04.
8.00 Jutrznia – poranna modlitwa Kościoła
12.00 Anioł Pański, poświęcenie pokarmów (można jak co roku przygotować pokarmy do poświęcenia,  zgromadzić się przy stole całą rodziną, łącząc się duchowo z parafialnym kościołem. Kapłan odmówi modlitwę błogosławieństwa pokarmów, w tym czasie, jeśli jest w domu woda święcona, należy pokropić nie pokarmy).
15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej (w czasie liturgii będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – zróbmy to przy zapalonej świecy)

WIELKANOC
W niedzielę wielkanocną nie będzie procesji rezurekcyjnej, dlatego pierwsza, rezurekcyjna Msza św., z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 7. Pozostałe Msze św. w oba dni świąteczne według stałego niedzielnego porządku – wszystkie Msze św. będą transmitowane.