Wizytacja kanoniczna. Wprowadzenie relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego 7.11.2021

Dzień 7 listopada zapisał się w historii naszej parafii z podwójnej racji.
Po pierwsze, był to dzień kanonicznej wizytacji, którą przeprowadził Ks. Biskup Marek Solarczyk.  W Kodeksie Prawa Kanonicznego czytamy na temat wizytacji: „Biskup diecezjalny poprzez swoją posługę utwierdza lud wierny w wierze, nadziei i miłości. Biskup realizuje te cele w szczególnym wymiarze w ramach wizytacji kanonicznej”. (kan. 396 KPK).
Odwiedziny Biskupa poprzedzone były wizytacją przeprowadzoną przez przedstawiciela Kurii Diecezjalnej, który sprawdza prowadzenie parafii pod względem duszpasterskim i administracyjno-gospodarczym. Niedziela wizytacyjna była dla parafii pełnym radości doświadczeniem wspólnoty, gromadzącej się wokół swojego Biskupa. Przyjmowaliśmy obecność Ks. Biskupa w duchu wiary, widząc w nim następcę Apostołów, nauczyciela wiary i pasterza ludu Bożego, ale także w wymiarze czysto ludzkim było to piękne spotkanie, pełne radości i życzliwości. Ufamy, że ksiądz Biskup dobrze czuł się w naszej parafii, a dla nas było to niezapomniane i umacniające wydarzenie. Zapamiętamy nie tylko słowa homilii, ale także bezpośredniość i serdeczność Pasterza, którą – jak podkreśla wielu parafian – dawało się wyraźnie odczuć nie tylko przy ołtarzu, ale w krótkich nawet nieformalnych spotkaniach między Mszami św. Niedziela ta z pewnością będzie dobrze zapamiętana także przez dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców, w intencji których Ks. Biskup sprawował Mszę św. i wygłosił homilie o godz. 15.
Drugim motywem zapisania się tej daty w historii parafii, było wprowadzenie przez Ks. Biskupa Marka Solarczyka relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego. Ksiądz Biskup nie tylko dokonał uroczystego aktu liturgicznego, ale osobiście zadbał o to, byśmy mogli otrzymać ten szczególny znak obecności błogosławionego Prymasa. Słowa wielkiej wdzięczności wypowiedział ks. proboszcz oraz, w imieniu parafian, państwo Renata i Krzysztof Linowscy. Przedstawiciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, państwo Teresa Połeć i Dariusz Sajak, wręczyli Ks. Biskupowi oprawione wszystkie numery naszego czasopisma „DNI. Dobra Nowina z Idalina”, które są jakąś formą zapisu życia naszej parafii.