X Tydzień Społeczny 27.09-2.10.2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanym przez Akcję Katolicką przy współudziale naszej parafii X Tygodniu Społecznym pt. „Aktualność przesłania Prymasa Tysiąclecia w warunkach demokratycznego państwa”. Szukając drogowskazów dla naszego dzisiejszego życia społecznego w nauczaniu wielkiego Prymasa, chcemy jednocześnie jak najlepiej przygotować się do jego beatyfikacji i modlić o jej błogosławione owoce dla Ojczyzny i Kościoła. Inauguracja Tygodnia pod przewodnictwem ks. biskupa Henryka Tomasika odbędzie się w niedzielę 27 września o godz. 18.00 w radomskiej katedrze. Wśród wykładowców i uczestników dyskusji będą znani uczeni, parlamentarzyści i publicyści. Spotkania (oprócz inauguracji) odbywać się będą w Oratorium (dolny kościół Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej 22). Szczególnym naszym parafialnym akcentem będzie spektakl teatralny „Prymas” przygotowany przez młodzież naszej parafii (scenariusz i reżyseria: ks. Krzysztof Kołtunowicz). Zachęcamy do zapoznania się z przedstawionym niżej programem Tygodnia Społecznego i skorzystania z zaproszenia na to ważne wydarzenie.

NIEDZIELA 27.09., godz. 18.00, katedra radomska
INAUGURACJA:
Msza św. – Przewodniczenie i homilia: Biskup Radomski Henryk TOMASIK, Wykład inauguracyjny: Mgr Anna Rastawicka (Instytut Prymasowski) „Aktualność Jasnogórskich Ślubów Narodu”

PONIEDZIAŁEK 28.09., godz. 18.30, Oratorium św. Filipa Neri, Grzybowska 22
Dr hab. Andrzej ZYBERTOWICZ: „Relacja Kościół–Naród–Państwo: aplikacja nauczania Prymasa do warunków współczesnej Polski”
Panel parlamentarzystów: Marek BIERNACKI (Koalicja Polska), Krzysztof BOSAK (Konfederacja), Zbigniew GIRZYŃSKI (PiS). Moderowanie dyskusji: red. Wojciech DĄBROWSKI (Polsat News)

WTOREK 29.09., godz. 18.30, Oratorium św. Filipa Neri, Grzybowska 22
Prof. dr hab Paweł SKIBIŃSKI: „Prymat rodziny w życiu społecznym. Prawa i obowiązki rodziny”
Panel publicystów: Grzegorz GÓRNY, Michał KARNOWSKI, Franciszek KUCHARCZAK. Moderowanie dyskusji: red. Wojciech SAŁEK (Radio PLUS Radom)

ŚRODA 30.09., godz. 18.30, Oratorium św. Filipa Neri, Grzybowska 22
Ks. dr Jerzy JASTRZĘBSKI: „Aktualność nauczania Prymasa Wyszyńskiego o pracy ludzkiej. Wybrane aspekty”
Zdzisław MASZKIEWICZ: „Obrona praw pracowniczych i troska o dobro wspólne” – Komunikat Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Ziemi Radomskiej