XVI niedziela zwykła 21.07.2024

1. W środę o 18.40 zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora.

2. W czwartek przypada święto św. Jakuba Apostoła (odpust w Skaryszewie) i wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa. Jest to zatem dzień imienin księdza Krzysztofa, któremu życzenia imieninowe złożymy w niedzielę 1 września na Mszy św. o 10. Jest to też dzień patrona kierowców i podróżujących – poświęcenie pojazdów po Mszy św. wieczornej o 18.

3. W piątek wspomnienie liturgiczne świętych Anny i Joachima, Rodziców NMP – pamiętajmy w modlitwie szczególnie o naszych babciach i dziadkach.

4. W niedzielę o godz. 10., jak każdego 28 dnia miesiąca, odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Stefana Wyszyńskiego i o jego kanonizację.

Już dziś pragnę także przypomnieć, że 3 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość stulecia święceń kapłańskich Bł. Stefana Wyszyńskiego.

Program uroczystości będzie następujący:

g. 17.15. – Wykład Prof. dr. hab. Jana Żaryna: „Kardynał Stefan Wyszyński – Wychowawca Narodu”

g. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Solarczyka. Poświęcenie pomnika Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia

g. 19.15 – Koncert słowno–muzyczny pt. „Tyś jest kapłanem na wieki” w wykonaniu chóru „Adoramus”.

5. Zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę będą prowadzone od niedzieli 4 sierpnia. Od dziś można się natomiast zapisywać na autokarowy wyjazd na ostatni dzień pielgrzymki (13 sierpnia o 7 rano). Zapisy w zakrystii z opłatą 70 zł.

6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji organizuje STUDIUM dla Kandydatów na DORADCÓW ŻYCIA RODZINNEGO. Studium Życia Rodzinnego jest dedykowane zwłaszcza osobom, które chcą zostać doradcami życia rodzinnego, ale nie tylko! Zapraszamy wszystkich, którzy chcą działać na rzecz rodzin swoją rzetelną wiedzą i kompetencjami. Szczegóły na plakacie w gablocie informacyjnej.

7. Za tydzień będzie zbierana taca budowlana.