XVII niedziela zwykła 28.07.2024

1. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam w sobotę na uroczystość stulecia święceń kapłańskich Bł. Stefana Wyszyńskiego wraz z poświęceniem pomnika Prymasa Tysiąclecia.

Program uroczystości będzie następujący:

g. 17.15. – Wykład Prof. dr. hab. Jana Żaryna: „Kardynał Stefan Wyszyński – Wychowawca Narodu”

g. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Solarczyka. Poświęcenie pomnika Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia

g. 19.15 – Koncert słowno–muzyczny pt. „Tyś jest kapłanem na wieki” w wykonaniu chóru „Adoramus”.

Uroczystość odbywać się będzie pod patronatem Biskupa Radomskiego Marka Solarczyka. Przed Mszą św. zadzwoni po naprawie, pierwszy raz od dłuższego czasu, największy z naszych trzech dzwonów, który nosi imię Kardynał Stefan Wyszyński. W tym roku mija dokładnie 40 lat od odlewu i poświęcenia tego dzwonu.

Zaprośmy na to nasze świętowanie też osoby spoza parafii; będę wdzięczny również za udostępnienia w portalach społecznościowych grafiki z programem uroczystości, znajdującej się na naszym parafialnym fc.

2. W czwartek rozpoczynamy sierpień – miesiąc abstynencji od alkoholu jako przebłaganie za grzechy pijaństwa i by uprosić łaskę uwolnienia od nałogu bliźnich. W gablocie wywieszony jest Apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

3. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 18. Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za osoby powołane z naszej parafii. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16 do 18 i podczas Mszy św. W sobotę wyjątkowo Msza św. w intencji KŻR o 18 a zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o 10.

4. Zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę będą prowadzone od niedzieli 4 sierpnia. Już można się zapisywać na autokarowy wyjazd na ostatni dzień pielgrzymki (13 sierpnia o 7 rano). Zapisy w zakrystii z opłatą 70 zł.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę budowlaną i inne ofiary, które wpłynęły w tym miesiącu: 1150 zł na konto parafii i 500 zł na pomnik bł. Prymasa Wyszyńskiego.