XVIII niedziela zwykła 31.07.2022

Pomódlmy się za zmarłą w ub. tygodniu Jadwigę Piasek z ul. Słowackiego

1. We wtorek zakończenie peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Borowej. Msza św. w intencji mieszkańców tej ulicy o godz. 18.

2. W środę przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii. Msze św. o 7, 10 i główna Msza św. odpustowa o 18. Serdecznie zapraszamy.

3. Również w środę zapraszamy o 16.30 na spotkanie Klubu Seniora na sali konferencyjnej na plebanii.

4. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Zapisy do naszej parafialnej grupy 12 B dziś po każdej Mszy św. oraz od poniedziałku do piątku od18.30 do 19. Organizujemy też wyjazd 13 sierpnia na wspólne wejście na Jasną Górę. Zapisy na ten wyjazd w zakrystii z opłatą 65 zł.

5. W pierwszy czwartek miesiąca o 18 modlimy się o powołania kapłańskie i za osoby powołane z naszej parafii. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16 do 18 i na Mszach św. o 7 i 18.

6. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o 7, 10 i 18. Po Mszy św. o 7 błogosławieństwo pielgrzymów, wyruszających pieszo na Jasną Górę. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca – wyjątkowo po Mszy św. o 7 nie będzie wspólnej modlitwy różańcowej (wyprowadzamy pielgrzymów).
7. Akcja Katolicka naszej diecezji od pierwszej soboty maja organizuje pielgrzymki rowerowe połączone z nabożeństwem pierwszosobotnim: (różaniec fatimski,  Msza św.) Najbliższa taka pielgrzymka odbędzie się w tę sobotę do par. Zwiastowania NMP w Jastrzębi. Pielgrzymka rozpocznie się 6 sierpnia o godzinie 15.30 na placu przy kościele św. Piotra Apostoła w Radomiu (ul. ks. Szymona Chodowicza). Więcej informacji w gablocie oraz na stronie Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.
8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę budowlaną.