XXII niedziela zwykła 3.09.2023

Pomódlmy się za zmarłą w minionym tygodniu Stanisławę Plutę z ul. Oleńki. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

1. Pragnę bardzo serdecznie przywitać w naszej parafii i przedstawić naszego nowego wikariusza, ks. mgr. Krzysztofa Zająca. Ks. Krzysztof pochodzi z podskarżyskiej parafii Miłosierdzia Bożego w Lipowym Polu. Jest absolwentem LO im. Adama Mickiewicza w Skarżysku Kamiennej. Dwa lata studiował psychologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W tym roku ukończył WSD w Radomiu, święcenia kapłańskie przyjął 27 maja, nasza parafia jest więc pierwszym miejscem kapłańskiej posługi ks. Krzysztofa. Otczmy go naszą życzliwością i wspierajmy modlitwą.

2. Jutro o 8. sprawowana będzie Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Uczniów klas pierwszych prosimy o przyjście na tę Mszę św. z plecakami szkolnymi, które będą poświęcone.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o 18 będziemy jak zwykle modlić się o powołania kapłańskie zakonne oraz za kapłanów, siostry zakonne i brata zakonnego, pochodzących z naszej parafii oraz za naszych kleryków i w drugiej intencji za wszystkie grupy duszpasterskie naszej parafii. Będzie to zarazem inauguracja roku formacyjnego, tym bardziej zapraszam członków wszystkich grup. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej oraz wszystkich ministrantów z nowym ks. opiekunem.

4. W czwartek wyjątkowo nie będzie czynna kancelaria parafialna.

5. W piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). Msze św. o 7, 10, 17 i 18.

6. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Laskowej za ofiarę 2670 zł., złożoną przy okazji peregrynacji MB Fatimskiej. Przeznaczamy ją na budowę pomnika bł. Stefana Wyszyńskiego.

XXIII niedziela zwykła
10.09.2023

Ekośmieci