XXIII niedziela zwykła 8.09.2019

1. Jutro w kościele św. Wacława o 19.30 w ramach projektu „Urzekająca” Adoracja Najśw. Sakramentu i Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Henryka dla kobiet z naszego miasta.

2. Już po raz dziewiąty Duszpasterstwo Młodzieży organizuje Apel Młodych (koncert Nieziemskie Granie), który odbędzie się na ul. Żeromskiego 14 września od godz. 18.Modlitwa, świadectwa, wspaniały koncert – to wydarzenia, które gromadzą ogromną rzeszę młodych. Gościem specjalnym będzie w tym roku Jasiek Mela, najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów, pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu.

3. Również 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Św. odbędą się w całej Polsce spotkania modlitewne „Polska pod Krzyżem”. Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej organizuje wspólny wyjazd autokarowy na centralne spotkanie we Włocławku. Zapraszamy do udziału w tej wielkiej modlitwie za Ojczyznę i Jej wierność Krzyżowi i Ewangelii. Wyjazd w sobotę 14.09. o 6.15. Z powrotem w Radomiu będziemy ok. pierwszej w nocy). Koszt przejazdu: 60 zł. Zapisy w zakrystii. Tych, którzy nie pojadą do Włocławka i nie będą na Apelu Młodych, serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową pod naszym krzyżem misyjnym w sobotę o 17.30.

4. W następną niedzielę (15 września) o godz. 15 rozpoczniemy przygotowanie do I Komunii Św. Wtedy też będziemy zapisywać dzieci, które chcą przystąpić do I Komunii Św. w naszej parafii. Prosimy, by na tę Mszę św. dzieci przyszły z rodzicami.

5. W przyszłą niedzielę będziemy też gościć o. Benedykta Pączkę, znanego misjonarza z RŚA, twórcę i dyrektora szkoły muzycznej na misjach.

6. We wtorek 17.09. o godz. 19 odbędzie się spotkanie osób uczestników październikowej pielgrzymki do Ziemi Świętej.

7. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży, a także dla wszystkich grup liturgicznych i formacyjnych przeżyjemy w uroczystość patrona młodzieży polskiej, św. Stanisława Kostki, w środę 18 września o 18. Będzie to też pierwsze spotkanie dla młodzieży, pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania. Prosimy, by kandydaci, chcący przyjąć bierzmowanie w naszej parafii, zapisali się w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.

8. W piątek 20 września organizowana jest wycieczka dla seniorów do miejsc pamięci (głównie walk niepodległościowych) w rejonie iłżeckim. Wycieczkę zakończymy w nadleśnictwie Marcule przy ognisku, wcześniej zwiedzając arboretum. Wyjazd spod kościoła o 8. Koszt 30 zł, zapisy w zakrystii.

9. Również w piątek 20 września odbędzie się coroczna Droga Krzyżowa i czuwanie Akcji Katolickiej na Świętym Krzyżu. Zapraszamy do udziału nie tylko członków Akcji Katolickiej, ale wszystkich, którzy chcieliby w ten sposób uczcić Krzyż Chrystusa i przeżyć piękne modlitewne czuwanie. Wyjazd o 18, zapisy w zakrystii – cena 30 zł.