XXIV niedziela zwykła 12.09.2021

Pomódlmy się za zmarłego w minionym tygodniu Bogumiła Kupisza z ul. Skaryszewskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. Zachęcamy do przeżycia w duchowej łączności beatyfikacji prymasa Stefana Wyszyńskiego. Transmisja uroczystości m.in. w TVP o godz. 12.
Przy wyjściu z kościoła możemy kupić różne publikacje, poświęcone Prymasowi Tysiąclecia. Niech beatyfikacja przyczyni się do tego, byśmy jeszcze lepiej poznali życie, dzieło i nauczanie nowego błogosławieństwo i przez jego wstawiennictwo jeszcze gorliwiej modlili się za Ojczyznę, parafię i nasze rodziny.

2. W środę o 17.30 zapraszamy naszych seniorów na spotkanie Klubu Seniora na sali konferencyjnej na plebanii. Tematem spotkania będzie opieka nad osobami obłożnie chorymi.

3. Młodzież, która chce przystąpić w naszej parafii do bierzmowania prosimy o wzięcie deklaracji z zakrystii, wypełnienie jej, podpisanie i przyniesienie do zakrystii lub kancelarii.

4. 17 września o godz. 18 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla młodzieży szkół średnich oraz roku formacyjnego dla wszystkich grup parafialnych. Będzie to też pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. koncert młodzieży z założonej przez polskiego misjonarza, o. Benedykta Pączkę szkoły muzycznej w Republice Środkowej Afryki, zespołu księży „Jak Najbardziej” i naszej młodzieżowej scholi.

5. Również 17 września coroczna pielgrzymka i nocne czuwanie Akcji Katolickiej diecezji radomskiej, sandomierskiej i kieleckiej na Świętym Krzyżu. Będzie m.in. droga krzyżowa i Msza św. o 23., której przewodniczył będzie bp Piotr Turzyński. Osoby, także spoza Akcji Katolickiej, które chciałyby jechać na tę pielgrzymkę, prosimy zapisać się w zakrystii. Wyjazd sprzed kościoła w piątek o 18.

6. W niedzielę odbędzie się w Warszawie kolejny Narodowy Marsz dla Życia. Akcja Katolicka i Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin organizują wyjazd na to wydarzenie (o godz. 9. z Placu Jagiellońskiego). Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu – koszt przejazdu do warszawy ok. 15 zł. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Więcej informacji na temat Marszu możemy przeczytać m.in. w naszej gablocie informacyjnej.