XXIX niedziela zwykła 22.10.2023

Pomódlmy się za zmarłą Genowefę Piątek z ul. Jarzębinowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

1. Pragnę serdecznie powitać i przedstawić dk. Dawida Bukalskiego z par. Miłosierdzia Bożego w Goździe, który będzie miał u nas praktykę duszpasterską. Polecam dk. Dawida modlitwie całej parafii.

2. Dziś o 19, jak co roku, zapraszamy na przygotowany przez młodzież wieczór modlitewny ze św. Janem Pawłem II, zakończony Apelem Jasnogórskim.

3. Seniorów zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora, na którym m.in. będą wykonywane wieńce na groby; będzie też możliwość bezpłatnego skorzystania z pomiarów ciśnienia, saturacji i poziomu cukru we krwi (to ostatnie badanie wymaga, by dwie godziny wcześniej nic nie jeść i nie pić oprócz wody). Spotkanie wraz z badaniami odbędzie się w czwartek o 18 na plebanii.

4. W sobotę, jak każdego 28. dnia miesiąca, zapraszamy o godz. 18 na Mszę św. w intencji Ojczyzny, za wstawiennictwem bł. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz o jego kanonizację. Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Wiesław Przygoda z KUL. Msza św. Będzie już jak zawsze w sobotę o 18. pierwszą Mszą niedzielną. Zaprośmy też znajomych z innych parafii, którym na sercu leżą sprawy Ojczyzny i którzy chcą bardziej jeszcze poznawać i czcić bł. Prymasa Wyszyńskiego. Po Mszy św. będziemy modlić się przez wstawiennictwo bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w intencjach zapisanych na kartkach, które możemy złożyć w skrzynce na stoliku z tyłu kościoła.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto rocznicy poświęcenia kościoła. Na Mszy św. o 10 będziemy modlić się za budowniczych naszej świątyni i ofiarodawców. Dla zmarłych, na czele z ks. prał. Stanisławem Makarewiczem, będziemy upraszać łaskę nieba; dla żyjących i ich rodzin błogosławieństwo Boże.

6. Przypominamy, że w zakrystii możemy zapisywać naszych zmarłych na wypominki Modlitwa za zmarłych to jeden z uczynków miłosiernych co do duszy i znak naszej do nich miłości.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na misje święte. Za tydzień zbierana będzie taca budowlana.

8. Dziś i w przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie sprzedawać znicze, zbierając w ten sposób fundusze na swoją działalność.

9. Młodzież z naszego Parafialnego Forum Młodzieży zaprasza po Mszach św. o 10. i 12. do kawiarenki w sali konferencyjnej na plebanii.

 

10. W „GN” m.in.