XXV niedziela zwykła 24.09.2023  

Polećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłego Zbigniewa Prokopa z ul. Radomskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1. Dziś o 19, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież.

2. Rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w środę o 18.30 na spotkanie organizacyjne.

3. W czwartek, jak każdego 28 dnia miesiąca, o 18, Msza św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Stefana Wyszyńskiego i o jego kanonizację. Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. dr Grzegorz Zieliński, oficjał Sądu Kościelnego Diecezji Radomskiej, krajowy duszpasterz prawników. Po Mszy św. modlitwa w intencjach złożonych na kartkach w skrzynce stojącej na stoliku z tyłu kościoła. Serdecznie zapraszamy, zachęćmy także znajomych spoza parafii do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium.
`
4. W niedzielę 1 października o godz. 15, będzie Msza św. dla dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Na Mszy św. odbędzie się też poświęcenie różańców. Po Mszy św. Będziemy zapisywać dzieci, które w naszej parafii chcą przystąpić do I Komunii św. Prosimy rodziców także o dołączenie do grupy na Facebooku „Komunia Idalin”. Link do grupy na parafialnym profilu na fc.

5. Zapraszamy młodzież na Apel Młodych, który odbędzie się w najbliższą sobotę o 18.30 na ul Żeromskiego. Będzie to doświadczenie młodego Kościoła, dobra muzyka chrześcijańska, spotkanie z Panem Jezusem w adoracji Najśw. Sakramentu, możliwość spowiedzi. Dojazd we własnym zakresie. Szczegółowe informacje w gablocie i u ks. Krzysztofa.

6. Również w sobotę, przy Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Długojowskiej odbędzie się charytatywny festyn rodzinny. Szczegóły w gablocie. Zapraszamy.

7. W sobotę 7 października odbędzie się pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Wyjazd o 8.30 sprzed kościoła. Zapisy w zakrystii – koszt 40 zł.

8. Kolejny raz przeprowadzimy zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego, elektrycznego i AGD. Niepotrzebny sprzęt proszę przynieść w najbliższy piątek do godz. 14 na parkingu przy ul. Wyścigowej.

9. Od jutra przyjmujemy w zakrystii intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace budowlaną. Bardzo dziękuję także uczestnikom pielgrzymki śladami św. Pawła Apostoła do Grecji za ofiarę 380 euro, którą przeznaczamy na budowę pomnika bł. Stefana Wyszyńskiego.